close icon
page-title
Boże Ciało
Boże Ciało

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Boże Ciało
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Francja, Polska
 • Reżyser: Aurum Film
 • director: Jan Komasa
 • original_music_composer: Evgueni Galperine
 • creative_producer: Krzysztof Rak
 • costume_designer: Dorota Roqueplo
 • sound_designer: Kacper Habisiak

Boże Ciało • Cały film • Online PL • Za darmo

star7.7
526Ocen
date2019
date1h 56m
loader

Boże Ciało Recenzje

 • avatar

  FlickFlair

  |5 godziny temu
  ktoś zna imie aktorki ze sklepu? 🥵
 • avatar

  ThrillerMaster

  |3 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  Bacha

  |4 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |5 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |8 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  CineCluster

  |8 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |9 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  FlickFanatic

  |9 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam

Boże Ciało Obsada

prev-arrow
prev-arrow

Boże Ciało Trailer

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Boże Ciało online z lektorem lub napisami?

Film Boże Ciało z Bartoszem Bielenią w roli głównej to prawdziwy hit ostatnich lat. Polski dramat sensacyjny zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego scenariusza. Gdzie więc można obejrzeć ten głośny obraz online?

Boże Ciało jest dostępne na kilku platformach VOD z legalnym dostępem. Film można obejrzeć między innymi na:

 • Player.pl - tam produkcja jest dostępna z polskim lektorem i napisami.
 • Cineman - również z dubbingiem i napisami w języku polskim.
 • Rakuten TV - tutaj można obejrzeć z lektorem lub napisami angielskimi.
 • iTunes - dostępny z polskim dubbingiem i napisami.

Ceny wynajmu filmu Boże Ciało online wynoszą zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych. Jest to więc dobra okazja, żeby nadrobić ten głośny obraz w domowym zaciszu.

Image Boże Ciało film online

Fabuła filmu Boże Ciało - o czym jest ten polski dramat sensacyjny?

Boże Ciało, w reżyserii Jana Komasy, to poruszający i mocny dramat obyczajowo-sensacyjny osadzony w realiach polskiej prowincji. Głównym bohaterem jest 20-letni Daniel (Bartosz Bielenia) - młody recydywista, który decyduje się zostać księdzem. Pewne tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że Daniel zostaje wysłany do pracy w małej parafii, gdzie - podszywając się pod księdza - próbuje odnaleźć siebie i swoją drogę.

Początkowo sceptyczni parafianie stopniowo pokładają w Danielu nadzieję i wiarę w odnowę. On sam również angażuje się w życie lokalnej społeczności, starając się pomóc mieszkańcom uporać się z traumatyczną przeszłością. Jednak im mocniej wciela się w rolę księdza, tym bardziej prawda o jego oszustwie zdaje się nieunikniona.

Film porusza wiele ważkich tematów - od poszukiwania własnej tożsamości, poprzez wiarę i grzech, po społeczne tabu. Reżyser z niezwykłą wrażliwością kreśli obraz polskiej prowincji, a aktorzy - na czele z rewelacyjnym Bielenią - tworzą niezapomniane, poruszające kreacje.

Boże Ciało - recenzje, opinie i oceny głośnego filmu z Bartoszem Bielenią

Film Boże Ciało spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. Obraz zebrał szereg znakomitych recenzji w polskich i zagranicznych mediach. Krytycy chwalą reżyserię Jana Komasy, scenariusz Mateusza Pacewicza oraz kreację aktorską Bartosza Bieleni.

W recenzji dla Onetu Boże Ciało zostało nazwane "arcydziełem", a sam Bielenia - "objawieniem aktorskim". Krytyk filmowy Tomasz Raczek ocenił produkcję na 10/10 punktów, pisząc: "Rzadko zdarza się, byśmy mogli obejrzeć film tak doskonale napisany, zagrany i zrealizowany jak Boże ciało". Z kolei według Gazety Wyborczej jest to "jeden z najważniejszych i najlepszych filmów w dorobku polskiej kinematografii ostatnich lat".

Równie entuzjastyczne opinie docierały z zagranicy. Brytyjski The Guardian przyznał Bożemu Ciału 5 gwiazdek i mianował "jednym z najbardziej ekscytujących filmów roku". Widzowie również byli zachwyceni - na portalu Filmweb obraz uzyskał imponującą notę 8,1/10, a na IMDb 8/10, co jak na dramat obyczajowy jest wynikiem znakomitym.

Image Boże Ciało 2019

Aktorzy w filmie Boże Ciało - kto gra główne role i jak oceniają swoje kreacje?

Największe uznanie krytyków i widzów zdobył oczywiście Bartosz Bielenia, odtwórca głównej roli Daniela/księdza Tomasza. Aktor wcześniej występował głównie w teatrze, a rola w Bożym Ciele była jego pierwszą tak dużą kreacją filmową. Sam Bielenia przyznał, że początkowo bał się tego wyzwania, jednak stworzenie postaci Daniela dało mu ogromną satysfakcję. Krytycy pisali o "objawieniu" i "narodzinach nowej gwiazdy polskiego kina".

Bardzo dobrze oceniono również rolę Elizy Rycembel jako Marty - dziewczyny Daniela. Rycembel zagrała niezależną, silną kobietę z ciekawą przemianą i znakomicie odnalazła się w tej niełatwej roli. Dobre recenzje zebrali też Aleksandra Konieczna (proboszcz Ewa), Tomasz Ziętek (burmistrz) czy Leszek Lichota.

Aktorzy podkreślali, że scenariusz Bożego Ciała dał im możliwość stworzenia niezwykle wiarygodnych postaci. Reżyser Jan Komasa chwalił ich profesjonalizm i zaangażowanie.

Boże Ciało - dlaczego warto obejrzeć ten mocny, poruszający i kontrowersyjny film?

Mimo iż od premiery Bożego Ciała minęło już kilka lat, wciąż warto nadrobić ten wybitny polski dramat. Dlaczego?

Po pierwsze, ze względu na kreację Bartosza Bieleni, która zapisała się w historii polskiego kina. Aktor fenomenalnie oddał wewnętrzny rozterkę i poszukiwanie swojego miejsca przez Daniela. Jego gra zachwyca naturalnością i niezwykłą charyzmą.

Po drugie, Boże Ciało to film niezwykle mocny emocjonalnie. Porusza trudne tematy i wciąga widza w mrok prowincjonalnej Polski. Produkcja wybija się na tle innych dramatów obyczajowych warstwą symboliczną i metaforyczną.

Po trzecie wreszcie, jest to po prostu świetnie nakręcony film z bardzo dobrym scenariuszem i reżyserią. Nie brak w nim napięcia, zwrotów akcji i zaskakujących scen. To produkcja, która na długo pozostaje w pamięci.

Mając to wszystko na uwadze, Boże Ciało to obowiązkowa pozycja dla każdego fana ambitnego, współczesnego kina. Film wciąż może poruszać i skłaniać do przemyśleń, nawet przy powtórnym seansie. Gorąco polecamy ten tytuł!

Scenariusz i reżyseria filmu Boże Ciało - jak powstawał polski hit ostatnich lat?

Scenariusz do filmu Boże Ciało napisał Mateusz Pacewicz, wcześniej współpracujący przy produkcji W ciemności. Pomysł zrodził się z fascynacji twórców postacią świętego, który zmienia otaczającą go rzeczywistość. Pacewicz stworzył historię osadzoną we współczesnej polskiej prowincji, poruszającą ważkie społeczne tematy.

Reżyserem obrazu został Jan Komasa, mający na koncie głośne filmy jak Sala samobójców czy Miasto 44. Reżyser świetnie oddał na ekranie nastrój prowincjonalnej Polski i poprowadził aktorów do stworzenia poruszających kreacji.

Film kręcono m.in. w małych miejscowościach w okolicach Kielc, co zapewniło mu autentyczny, "prowincjonalny" klimat. Bardzo dużo uwagi poświęcono doborowi aktorów. Ostatecznie w roli Daniela obsadzono debiutującego w filmie Bartosza Bielenię.

Boże Ciało zebrało wiele prestiżowych nagród, m.in. za reżyserię, scenariusz i rolę męską. Pokazywane było na festiwalach w Gdyni, Toronto, Chicago czy Londynie. Film odniósł też sukces komercyjny, przyciągając do kin prawie milion widzów w samej Polsce. Stał się najważniejszym obrazem w dorobku Komasy i jednym z najważniejszych dramatów w historii polskiej kinematografii.

Podobne filmy do Boże Ciało

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 526

Udostępnij