alt

Cruella • Cały film • Online - Zenu.cc

rating8
8 756
Ocen
calendar2021
time2h 14m
Zdobywczyni Oscara® Emma Stone (La La Land) w roli tytułowej Cruelli. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja Cruelli rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara® Emmę Thompson (Howards End, Rozważna i Romantyczna). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Aktorzy

Actor Emily Beecham

Emily Beecham

Actor Mark Strong

Mark Strong

Actor Emma Thompson

Emma Thompson

Actor Emma Stone

Emma Stone

Actor Joel Fry

Joel Fry

Actor Paul Walter Hauser

Paul Walter Hauser

Actor Kayvan Novak

Kayvan Novak

Actor Kirby Howell-Baptiste

Kirby Howell-Baptiste

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła

Spider-Man: Bez drogi do domu

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Jaką historię opowiada film Cruella z Emmą Stone?

Film Cruella to zupełnie nowe spojrzenie na postać tytułowej Cruelli De Mon - jednej z najbardziej kultowych antagonistek Disneya. Akcja osadzona jest w Londynie w latach 70-tych ubiegłego wieku i opowiada historię młodej dziewczyny Estelli, która marzy o karierze projektantki mody. Na swojej drodze spotyka baronową von Hellman, właścicielkę prestiżowego domu mody. Ich relacja szybko przerodzi się w konflikt i rywalizację. Film pokazuje, w jaki sposób buntownicza i pełna pomysłów Estella stała się ikoniczną Cruellą De Mon.

Cruella

Dlaczego warto obejrzeć Cruellę online lub w kinie?

Cruella to film, który zdecydowanie warto obejrzeć, jeśli lubisz produkcje Disneya i chcesz poznać początki jednej z najsłynniejszych antagonistek tego studia. Emma Stone idealnie wciela się w tytułową rolę i z młodej dziewczyny przeistacza się w ikonę stylu i mody. Jej relacja z baronową von Hellman gwarantuje świetne aktorstwo i dynamiczną fabułę. Cruella to również musical z fantastyczną ścieżką dźwiękową, która przenosi widza w klimat buntowniczych lat 70-tych. Nie brakuje tu zarówno dramatycznych, jak i zabawnych scen. Fani Disneya z pewnością docenią nowe spojrzenie na znaną bohaterkę.

Gdzie legalnie obejrzeć Cruellę z polskim lektorem lub napisami?

Aby legalnie obejrzeć Cruellę online, film dostępny jest na platformach: Disney Plus, HBO Max, Rakuten oraz Apple TV. Można go również wypożyczyć lub kupić na iTunes, Google Play, Rakuten czy Chili. Wersja z polskim dubbingiem i napisami dostępna jest m.in. na Disney Plus. Cruella można też obejrzeć w kinach na dużym ekranie, jeśli wolisz seans w tradycyjnej formie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję online, czy kinową - z pewnością będziesz zadowolony z tej barwnej i pełnej energii produkcji osadzonej w klimacie lat 70-tych.

Cruella

Które sceny i cytaty z Cruelli zapadają w pamięć?

W Cruelli jest wiele zapadających w pamięć scen i cytatów. Na pewno na uwagę zasługuje przemiana Estelli w Cruellę - moment, w którym bohaterka zmienia się z młodej dziewczyny w ikonę mody. Pamiętny jest też taniec Estelli i jej przyjaciółek w sklepie baronowej von Hellman, który kończy się zdemolowaniem witryny. Znakomite są również wszystkie dialogi Cruelli i baronowej, pełne ciętej ironii i sarkazmu. Do najlepszych cytatów należy stwierdzenie Cruelli: "Jestem wojowniczką. Jestem artystką. Jestem psychopatką". Film obfituje w wiele chwytliwych tekstów i scen, które na długo pozostają w głowie.

Jaka jest fabuła i najciekawsi bohaterowie filmu Cruella?

Fabuła Cruelli skupia się na młodej i utalentowanej projektantce mody Estelli, która dorasta na ulicach Londynu w latach 70. Jej marzeniem jest kariera w świecie mody. Pewnego dnia Estella poznaje legendarną baronową von Hellman, właścicielkę prestiżowego domu mody. Ich relacja szybko przeradza się w konflikt, gdyż obie kobiety są niezwykle ambitne i utalentowane. Stopniowo buntownicza Estella przeistacza się w ikonę stylu - Cruellę De Mon. Oprócz niej i baronowej, istotną postacią jest Artie - złodziejaszek pomagający Estelli. Film pokazuje fascynującą transformację młodej dziewczyny w jedną z najsłynniejszych bohaterek Disneya.

Jak oceniają Cruellę krytycy i widzowie? Podsumowanie opinii.

Cruella zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i widzów. Film został doceniony przede wszystkim za świetną rolę Emmy Stone, która idealnie wcieliła się w tytułową bohaterkę. Widzowie chwalą również barwną scenografię, klimatyczną muzykę oraz dynamiczną fabułę pełną zwrotów akcji. Krytycy podkreślają z kolei, że to jeden z lepszych filmów aktorskich Disneya w ostatnich latach. Choć nie brakuje tu humoru i scen muzycznych, to produkcja ma też momenty mroczne i dramatyczne. Ogólny konsensus jest taki, że Cruella to świetna rozrywka dla fanów Disneya, która pokazuje genezę ikonicznej bohaterki w nowym, ciekawym świetle.

10 Podobnych Filmów:

  1. Craig Before the Creek
  2. Pierwszy gol
  3. Skok w przestworzach
  4. Potwory i spółka
  5. To nie wypanda
  6. Shazam! Gniew bogów
  7. Chłopaczki z sąsiedztwa
  8. Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
  9. Ted
  10. Shrek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 8756
Udostępnij serial
Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Cruella bardzo mi sie podobał, moja ocena to 8
avatar

Mailosz

Cruella należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Cruella Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 8. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 2h 14m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Cruella
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 14m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8. Warto poświęcić czas na obejrzenie Cruella.
avatar

Gajdek12

Ocena 8 potwierdza, że Cruella to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.

Produkcje o podobnych gatunkach

Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos

Sonic 2. Szybki jak błyskawica

Uciekające kurczaki: Era nuggetsów

Willy Wonka i fabryka czekolady