close icon
page-title
Czarna wdowa
Czarna wdowa

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Penoza: The Final Chapter
 • Język oryginalny: Niderlandzki
 • Kraj produkcji: Holandia
 • Wydawca: NL Film en TV

Czarna wdowa • Cały film • Online - Zenu.cc

star7.4
52Ocen
date2019
date1h 56m

Skomentuj

 • avatar

  SerialowaZuza

  |10 godziny temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ThrillerMaster

  |7 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  Bacha

  |7 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |10 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |12 dni temu
  dobryyyy

Spis treści

Jaki jest główny wątek Czarnej wdowy?

Czarna wdowa to thriller akcji opowiadający historię Carmen, byłej królowej narkotyków, która stara się rozpocząć nowe życie i chronić swoją rodzinę przed konsekwencjami przeszłości. Główna bohaterka finguje własną śmierć i ukrywa się w Kanadzie, wierząc, że dzięki temu jej dzieci będą mogły żyć spokojnie w Amsterdamie. Jednak gdy bliska jej osoba zostaje zaatakowana, Carmen nie ma innego wyjścia, jak tylko stanąć w jej obronie, co prowadzi do zabójstwa i aresztowania.

Film Czarna wdowa podąża za Carmenwalczącą o ocalenie rodziny przed światem zorganizowanej przestępczości, z którym była kiedyś związana. Aby zapewnić bezpieczeństwo bliskim, musi raz na zawsze rozprawić się z demonami przeszłości i skonfrontować się z ludźmi, którzy mają z nią niewypełnione rachunki.

Czarna wdowa to opowieść o odkupieniu, sile rodzinnych więzi oraz konsekwencjach życiowych wyborów. Choć bohaterka próbuje odciąć się od kryminalnej przeszłości, los ponownie ją z nią splata, stawiając ją przed trudnymi decyzjami i walką o ocalenie tego, co najcenniejsze.

Czarna wdowa

Co wiemy o produkcji filmu Czarna wdowa?

Czarna wdowa to holenderski thriller sensacyjny z 2019 roku wyreżyserowany przez Dana Woldringha. Film oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Hendrika Jansena pod tym samym tytułem. Zdjęcia do produkcji kręcono w Amsterdamie, Brukseli, Antwerpii oraz Kanadzie.

Scenariusz do Czarnej wdowy został napisany przez Johannesa Robertsa, autora znanych holenderskich seriali kryminalnych. Producentem wykonawczym był Bob Douwstra, który ma na swoim koncie wiele kasowych hitów w kraju. Muzykę do filmu skomponował ceniony kompozytor Gijs van Kauwenberg.

W obsadzie Czarnej wdowy znaleźli się znakomici aktorzy holenderscy, m.in. Monic Hendrickx w roli głównej, Frank Lammers, Geza Weisz oraz Nasrdin Dchar. Film zebrał bardzo dobre recenzje krytyków i przyciągnął liczną widownię do kin.

Gdzie obejrzeć Czarna wdowa cały film za darmo?

Jeśli chcesz legalnie i bez opłat obejrzeć cały film Czarna wdowa online, najlepszym wyborem będzie platforma zenu.pl. Ten serwis VOD oferuje w swojej bibliotece tytuł Czarna wdowa z lektorem lub napisami po polsku do obejrzenia za darmo.

Inną opcją na obejrzenie Czarnej wdowy online bez opłat jest skorzystanie z okresowych promocji na innych platformach VOD czy kanałach telewizji kablowych i satelitarnych, gdzie od czasu do czasu pojawiają się darmowe okresy dostępu. Jednak zenu.pl jest stałym i wygodnym miejscem do oglądania filmu Czarna wdowa za darmo.

Poza zenu.pl i innymi legalnymi źródłami, nie zalecamy oglądania kinowych hitów na niezaufanych, pirackich stronach. Może to narazić użytkowników na niebezpieczeństwo oraz stanowi naruszenie praw autorskich. Lepiej poczekać na oficjalną premierę online lub dostępność w ramach legalnych subskrypcji.

Kto występuje w obsadzie Czarnej wdowy?

W rolę głównej bohaterki Czarnej wdowy, Carmen, wciela się znakomita holenderska aktorka Monic Hendrickx. Jest ona doskonale znana publiczności z udziału w takich hitowych produkcjach jak Penoza, Undercover i Kursaal. W filmie Dan Woldringha Hendrickx kreuje skomplikowaną postać byłej królowej narkotykowego imperium, która stara się za wszelką cenę ratować swoją rodzinę.

Obok Hendrickx w obsadzie Czarnej wdowy znajdziemy również innych uznanym holenderskich aktorów. W rolę byłego wspólnika Carmen, a obecnie jej nemezis wcielił się Frank Lammers, określany mianem holenderskiego Brada Pitta. Geza Weisz, doskonale znany z familijnych komedii, zagrał w filmie bezwzględnego gangstera śledzącego ślady Carmen.

Nasrdin Dchar, ceniony za role w thrillerach kryminalnych, sportretował w Czarnej wdowie policjanta, który ściga byłych przestępców. Uzupełnieniem obsady są także Egbert Jan Weeber, Bram van der Vlugt i Martijn Lakemeier wcielający się w role drugoplanowe.

Czarna wdowa

Ile zarobił Czarna wdowa w box office?

Czarna wdowa okazała się dużym kasowym hitem na rodzimym, holenderskim rynku. Po premierze w 2019 roku film zdobył pozycję jednego z najbardziej dochodowych holenderskich tytułów roku. W samych Niderlandach produkcja zarobiła w kinach ponad 5 milionów euro wpływów z biletów.

Sukces Czarnej wdowy nie ograniczył się jedynie do Holandii. Film odniósł również komercyjne powodzenie na innych europejskich rynkach, na których był dystrybuowany. W takich krajach jak Belgia, Niemcy czy Francja Czarna wdowa również cieszyła się sporą popularnością wśród widzów i osiągała solidne wyniki finansowe.

Łączny globalny przychód ze sprzedaży biletów na seanse kinowe Czarnej wdowy przekroczył 12 milionów euro. Dało to produkcji miejsce w czołówce najbardziej kasowych holenderskich filmów 2019 roku. Świetne rezultaty finansowe skutkowały tym, że na przestrzeni kolejnych miesięcy Czarna wdowa trafiła do dystrybucji na kolejnych rynkach.

Czarna wdowa: recenzje i oceny krytyków

Czarna wdowa spotkała się z bardzo przychylnym odbiorem ze strony krytyków filmowych zarówno w Holandii, jak i na świecie. Była chwalona za trzymającą w napięciu, nieszablonową fabułę, zapadającą w pamięć kreację głównej bohaterki oraz sugestywny, mroczny klimat.

Recenzenci doceniali film za umiejętne połączenie elementów thrillera akcji z kinem charakterów. Wychwalano również świetnie wykreowaną rolę Carmen w wykonaniu Monic Hendrickx. Krytycy pisali, że dzięki tej aktorce postać zyskała wiele psychologicznych niuansów i głębi.

Średnia ocen Czarnej wdowy na największych branżowych portalach filmowych wyniosła ponad 7 na 10 możliwych punktów. Internauci również bardzo pozytywnie oceniali produkcję Dana Woldringha, podkreślając jej wciągającą opowieść oraz znakomite kreacje aktorskie. Wszystko to sprawiło, że Czarna wdowa zapisała się jako jeden z najlepszych i najbardziej docenionych holenderskich filmów 2019 roku.

Podsumowanie

Czarna wdowa to holenderski thriller akcji, który wciąga widza w mroczny świat byłej królowej przestępczości próbującej za wszelką cenę ocalić rodzinę przed demonami przeszłości. Znakomite kreacje aktorskie, doskonały klimat i trzymająca w napięciu fabuła sprawiają, że film ten staje się prawdziwą gratką dla miłośników tego gatunku. Warto wybrać się na seans, by na własne oczy przekonać się o wysokich walorach tej porywającej produkcji.

Nieważne, czy obejrzysz Czarną wdowę legalnie online na zenu.pl, w telewizji czy w kinie, z pewnością nie będziesz się nudził. Oryginalna historia Carmen oraz doskonałe tempo akcji dostarczą Ci kilku godzin znakomitej rozrywki. Wypożyczając lub kupując ten film, możesz mieć pewność, że nie zostaniesz zawiedziony. Czarna wdowa to pozycja obowiązkowa dla każdego fana świetnie zrealizowanych thrillerów.

8 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 52

Udostępnij