close icon
page-title
Diuna
Diuna

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Dune
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Dino De Laurentiis Company

Diuna • Cały film • Online - Zenu.cc

star6.2
2815Ocen
date1984
date2h 17m

Skomentuj

 • avatar

  ThrillerMaster

  |4 godziny temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  SerialowaZuza

  |3 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |3 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |5 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  RetroReels

  |7 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  Bacha

  |9 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Jak się kończy film Diuna?

Jeśli chodzi o zakończenie filmu Diuna, hollywoodzka produkcja z 1984 roku pozostawiła widzów z wieloma pytaniami i nierozwiązanymi wątkami fabularnymi. Film oparty na klasycznej powieści science-fiction Franka Herberta opowiada o rodzinie Atrydów, która przejmuje kontrolę nad planetą Arrakis (zwaną Diuną). Ta planeta jest jedynym źródłem "przyprawy" - substancji umożliwiającej nawigację w kosmosie. Niestety, film nie ujawnia pełnego rozwiązania tej epicko zakrojonej historii.

Zakończenie Diuny pokazuje, jak Paul Atryda i jego matka Lady Jessica dołączają do Fremenów, rdzennych mieszkańców Diuny. Młody Paul, który zaczyna manifestować nadzwyczajne zdolności, znajduje się na drodze do objęcia władzy nad planetą. Jednak jego starcie z okrutnymi Harkonnenami, chciwymi wrogami Atrydów, pozostaje nierozstrzygnięte. Widz dostrzega, że jest to dopiero początek wielkiej historii, której pełne rozwinięcie wymagałoby sequela.

Ze względu na mieszane recenzje i przeciętne wyniki finansowe, kontynuacja tej wersji Diuny nigdy nie została nakręcona. Jednak nowa adaptacja powieści, którą w 2021 roku wyreżyserował Denis Villeneuve, być może wypełni tę lukę i pozwoli poznać pełną historię Paula Atrydy. Jeśli chcesz zobaczyć Diunę cały film za darmo lub z lektorem, możesz skorzystać z platformy zenu.pl. To jedna z opcji legalnego i bezpiecznego oglądania tego klasycznego dzieła science-fiction.

Diuna

Kto reżyserował Diunę?

Choć film Diuna z 1984 roku nie należy do najbardziej udanych adaptacji literatury, za projekt ten odpowiadał doświadczony twórca - David Lynch. Ten ekscentryczny i wizjonerski reżyser zasłynął dziełami takimi jak "Głowa do wytrzepania", "Mężczyzna z kulką w głowie" czy "Dzikość serca". Jego styl charakteryzuje się wyjątkową atmosferą i niezapomnianymi obrazami. Angaż Lyncha do wyreżyserowania Diuny był więc z pewnością intrygującą perspektywą.

Niestety, doświadczenie pracy nad tym koszmarnym projektem okazało się dla niego prawdziwą męką. Reżyser borykał się z ogromnymi problemami produkcyjnymi, presją studia filmowego Universal, a także brakiem pełnej kontroli nad finalnym kształtem utworu. Udręczony procesem powstawania Diuny Lynch odciął się później od tego filmu, żądając nawet usunięcia jego nazwiska z czołówki.

Porażka Diuny z 1984 roku nie przeszkodziła jednak Davidowi Lynchowi zaistnieć jako wybitnemu twórcy kina autorskiego. Jego kariera rozkwitła dzięki dziełom takim jak "Dzika przyszłość" czy słynne "Miasteczko Twin Peaks". A w 2021 roku kultowa powieść Franka Herberta została przywrócona do życia w znakomitej adaptacji stworzonej przez Denisa Villeneuve'a. Nowa "Diuna" zyskała znacznie wyższe oceny krytyków i zdaje się sprawiedliwiej oddawać duch oryginału.

Kim były główne postacie w Diunie?

Fabuła książki Franka Herberta "Diuna" koncentruje się wokół dwóch potężnych rodów - Atrydów i Harkonnenów. Przedstawia ich rywalizację o władzę nad planetą Arrakis, jedynym źródłem niezbędnej do podróży kosmicznych "przyprawy". W filmowej ekranizacji kluczowe role przypadły doświadczonym i charyzmatycznym aktorom.

Księżną Cały film Diunę Gdzie obejrzeć można w serwisie zenu.pl, ale są też inne opcje legalnego streamingu. Kluczowym bohaterem jest Paul Atryda, grany przez młodziutkiego Kyle'a MacLachlana. To on zaczyna odkrywać w sobie niezwykłe moce i będzie musiał stawić czoła prześladowcom. W psychoniezrównoważonego Barona Harkonnenów, przesiąkniętego okrucieństwem, wcielił się legendarny aktor Diuna online Kenneth McMillan.

Inne ważne postacie w Diunie z lektorem pl to: matka Paula, Lady Jessica, w którą wcieliła się Francuzka Siân Phillips, oraz jej nauczyciel, mistyczny Thufir Hawat zagrany przez José Ferera. Diuna z napisami pl ukazuje także czcigodnego mentora Paula - Reverend Liet Kynes'a, w którego rolę wcielił się Max von Sydow. Obok nich występuje jeszcze wielu innych sław kina tamtych lat, czyniąc Diunę produkcją ze wszech miar gwiazdorską.

Gdzie obejrzeć Diuna cały film za darmo?

Miłośnicy klasycznej science-fiction z pewnością zastanawiają się, gdzie można legalnie obejrzeć Diunę online bez ponoszenia kosztów. Ta kultowa produkcja z 1984 roku doczekała się wielu dostępnych form dystrybucji. Jedną z platform umożliwiających bezpłatne obejrzenie Diuny jest zenu.pl. Serwis ten oferuje legalny dostęp do wielu filmów, w tym również do tej klasycznej adaptacji powieści Franka Herberta.

Warto jednak pamiętać, że Diuna za darmo dostępna jest również na innych platformach streamingowych i VOD. Można ją obejrzeć między innymi w serwisach Player.pl, CDA Premium czy Chili. Niektóre z nich wymagają opłacenia abonamentu, inne zaś udostępniają film w modelu płatności za pojedynczy wypożyczenie. Niezależnie od wybranej platformy, warto skorzystać z legalnych źródeł, aby cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku.

Alternatywą dla streamingu online jest także tradycyjny zakup fizycznej kopii filmu na nośniku DVD lub Blu-ray. Diuna z lektorem pl czy Diuna z napisami pl może w ten sposób zagościć na stałe w domowej kolekcji. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, ten kultowy obraz science-fiction zasługuje na ponowne obejrzenie – zwłaszcza w obliczu nadchodzącej, świetnie przyjętej ekranizacji Denisa Villeneuve'a.

Diuna

Jak została nakręcona produkcja Diuny?

Nakręcenie filmowej adaptacji powieści "Diuna" Franka Herberta okazało się nie lada wyzwaniem produkcyjnym. Wytwórnia Dino De Laurentiis Company zgromadziła ogromny budżet sięgający 40 milionów dolarów - niebotyczną jak na tamte czasy kwotę. Zrealizowanie wizji Herberta wymagało stworzenia na planie zdjęciowym rozległych, odrealnionychlokacji pustynnych planet.

Zdjęcia do Diuny realizowano w latach 1983-1984, z przerwami trwającymi łącznie około roku. Główne miejsca pracy ekipy to pustynia w Meksyku, a także niezwykłe, charakterystyczne dla Science Fiction dekoracje zbudowane w studiu. Trzeba było stworzyć kompletnie obce, futurystyczne scenografie np. wnętrza zamku na Arrakis, siedzibę Harkonnenów czy wnętrza statków kosmicznych.

Ogromną bolączką produkcji były problemy z efektami specjalnymi wymaganymi dla niektórych scen. Pracowano nad nimi przez długi czas, a ostatecznie wielu nie udało się ukończyć na czas przed premierą. To zaważyło na odbiorze dzieła, które oceniano jako niedopracowane wizualnie. Niemniej jednak epickie rozmiary przedsięwzięcia, zaangażowanie ogromnych środków i rozmachu produkcyjnego z pewnością robiły wrażenie na widzach.

Jaka była historia Diuny?

Powieść Franka Herberta "Diuna" to słynne dzieło zaliczane do kanonu science-fiction. Przedstawia wizję odległej przyszłości, w której ludzkość opanowała podróże międzygwiezdne, a na rozsianych po całej galaktyce planetach toczą się rozgrywki o wpływy pomiędzy potężnymi rodami arystokratycznymi.

Tłem wydarzeń w Diunie jest walka o kontrolę nad planetą Arrakis, jedynym miejscem występowania przyprawy - substancji przedłużającej życie i stanowiącej podstawę żeglugi kosmicznej. Przez wieki władzę nad tym niezwykle cennym zasobem dzierżyli Harkonneni, okrutni i pazerni despoci. Wszystko się zmienia, gdy nadzór nad Arrakis przejmuje lojalny wobec imperatora ród Atrydów.

Książka przedstawia losy młodego Paula Atrydy i jego rodziny, którzy na obcej planecie muszą stawić czoła knowaniom wroga. Okazuje się, że Paul to Kwisatz Haderach - proroctwo Fremenów, pierwotnych mieszkańców Arrakis. Opowiada o jego drodze ku obiecywanej władzy nad całą galaktyką i przeznaczeniu do zjednoczenia rozproszonej ludzkości. Ta epicka, wielowątkowa historia została określona mianem jednej z największych powieści science-fiction wszech czasów.

Podsumowanie

W tym podsumowaniu przedstawiliśmy kluczowe informacje na temat kultowego filmu science-fiction "Diuna" z 1984 roku. Omówiliśmy zakończenie ekranizacji, które pozostawiło wiele nierozwiązanych wątków, ale zaintrygowało widzów perspektywą kontynuacji. Przyjrzeliśmy się także wyzwaniom produkcyjnym, z jakimi borykali się twórcy, oraz roli odegranemu przez reżysera Davida Lyncha.

Przedstawiliśmy głównych bohaterów i ich losy w tej adaptacji powieści Franka Herberta. Zdradziliśmy, gdzie można legalnie obejrzeć Diunę online, na przykład na platformie zenu.pl. Wreszcie, przybliżyliśmy samą fabułę dzieła - epicką opowieść o walce o władzę nad cenną "przyprawą" w odległej galaktyce przyszłości. Mamy nadzieję, że ta analiza skłoni Cię do ponownego obejrzenia tego klasycznego tytułu lub odkrycia go po raz pierwszy.

9 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 2815

Udostępnij