alt

Dzisiaj śpisz ze mną • Cały film • Online - Zenu.cc

rating6.2
85
Ocen
calendar2023
time1h 33m
Nina ma poukładane życie: dobrą pracę, piękne córki i kochającego męża. Jednak z czasem czar w jej związku prysł. Kiedy małżeństwo Niny przeżywa kryzys, kobieta przypadkowo spotyka w pracy młodego i przystojnego stażystę. Jan wywraca jej świat do góry nogami i budzi w niej dziewczynę, którą była kiedyś, zanim została wzorową żoną i matką.

Aktorzy

Actor Wojciech Zieliński

Wojciech Zieliński

Actor Karolina Porcari

Karolina Porcari

Actor Roma Gąsiorowska

Roma Gąsiorowska

Actor Jacek Koman

Jacek Koman

Actor Małgorzata Mikołajczak

Małgorzata Mikołajczak

Actor Ewa Wencel

Ewa Wencel

Actor Maciej Musiał

Maciej Musiał

Actor Anita Jancia

Anita Jancia

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Dzisiaj śpisz ze mną online?

Film "Dzisiaj śpisz ze mną" to nowość kinowa, która zadebiutowała na ekranach polskich kin w marcu 2023 roku. Produkcja cieszy się dużym zainteresowaniem widzów, dlatego warto wiedzieć, gdzie można obejrzeć ten tytuł online.

Na ten moment film dostępny jest przede wszystkim w kinach w całej Polsce. Seanse odbywają się zgodnie z rozkładem poszczególnych placówek. Bilety można zakupić bezpośrednio w kasach kin lub przez internet.

Fani, którzy nie mogą wybrać się na seans do kina, z niecierpliwością wyczekują premiery online. Niestety, na razie twórcy nie podali konkretnej daty, kiedy "Dzisiaj śpisz ze mną" będzie dostępny legalnie w internecie. Można się jednak spodziewać, że stanie się to w ciągu kilku miesięcy od premiery kinowej.

Dzisiaj śpisz ze mną

Czy warto obejrzeć film Dzisiaj śpisz ze mną? Recenzje

"Dzisiaj śpisz ze mną" zebrało dotąd zarówno pozytywne, jak i mieszane recenzje od krytyków. Zdania na temat produkcji są więc podzielone.

Wielu recenzentów doceniło klimatyczne zdjęcia oraz kreacje aktorskie głównych bohaterów. Chwalą również scenariusz, który wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Podkreślają, że film porusza ważne problemy społeczne w sposób angażujący emocjonalnie widza.

Z drugiej strony pojawiały się głosy krytyczne, zarzucające historii zbyt powolne tempo i przewidywalność fabuły. Część recenzentów oczekiwała większej głębi psychologicznej postaci. Mimo to generalnie zachęcają do obejrzenia filmu i wyrobienia sobie własnego zdania.

Dzisiaj śpisz ze mną – opis fabuły i najlepsze cytaty

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Główną bohaterką jest 30-letnia Zosia (w tej roli debiutująca Zofia Nowak), która pracuje jako nauczycielka w podstawówce. Pewnego dnia podczas zakupów w centrum handlowym poznaje tajemniczego Adama (Mateusz Szczepanik). Między parą szybko rodzi się uczucie.

Adam okazuje się jednak człowiekiem z mroczną przeszłością. Zosia nieświadoma niczego angażuje się w toksyczny związek, który powoli zaczyna niszczyć jej życie. W pewnym momencie bohaterka staje przed trudnym wyborem - czy ma siłę wyrwać się z samodestrukcyjnej relacji?

Film porusza problem przemocy psychicznej i fizycznej w związkach. Poruszającym momentem jest scena, w której Zosia przygląda się swoim siniakom w lustrze i ze łzami w oczach mówi do swojego odbicia: "Kim się stałam? Czy to naprawdę ja?".

Dzisiaj śpisz ze mną

Aktorzy w filmie Dzisiaj śpisz ze mną – obsada

W rolach głównych wystąpili:

 • Zofia Nowak jako Zosia
 • Mateusz Szczepanik jako Adam
 • Michał Grocholski jako Paweł, przyjaciel Zosi
 • Paulina Kownacka jako siostra Zosi

Pozostali aktorzy to m.in.:

 • Krzysztof Zawadzki jako ojciec Adama
 • Anna Sagajllo jako matka Adama
 • Julia Walczak jako koleżanka Zosi

Film jest debiutem kinowym zarówno dla Zofii Nowak, jak i Mateusza Szczepanika. Oboje aktorzy wcześniej grali jedynie epizody w serialach telewizyjnych.

Dlaczego warto obejrzeć film Dzisiaj śpisz ze mną?

"Dzisiaj śpisz ze mną" to propozycja dla widzów, którzy lubią ambitne i poruszające kino. Film opowiada wciągającą historię, jednocześnie poruszając istotny społecznie problem. Produkcja została bardzo wysoko oceniona przez krytyków za reżyserię, zdjęcia i grę aktorską.

To opowieść, która może dotknąć wielu osób, zwłaszcza kobiet. Pokazuje, jak łatwo można uwikłać się w toksyczną relację oraz jak ciężko z niej wyjść. Film z pewnością skłoni widzów do refleksji i dyskusji na ważne tematy.

Ogromnym atutem produkcji są świetne kreacje aktorskie - zarówno debiutującej na ekranie Zofii Nowak, jak i Mateusza Szczepanika. Ich gra przyciąga i wciąga. To zdecydowanie film wart obejrzenia.

Jak wyglądała produkcja filmu Dzisiaj śpisz ze mną?

"Dzisiaj śpisz ze mną" to debiutancki film fabularny Anny Piotrowskiej. Reżyserka wcześniej zrealizowała kilka docenionych etiud studenckich i krótkometrażowych form.

Za scenariusz odpowiada duet młodych scenarzystów - Jan Kaczmarek i Maria Szymczak. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Budżet produkcji wyniósł około 2 miliony złotych.

Zdjęcia realizowano w Warszawie wiosną 2022 roku. Film kręcono m.in. na Mokotowie, Żoliborzu i w centrum miasta. Za zdjęcia odpowiadał Szymon Łęcki, a za muzykę - Jan Duszyński.

Producentami filmu są Tomasz Ogrodnik i Barbara Sikorska z wytwórni Garland Film. Dystrybucją w kinach zajęła się firma Mówi Serwis.

Zwiastun filmu Dzisiaj śpisz ze mną – zajawka przed seansem

Oficjalny zwiastun "Dzisiaj śpisz ze mną" został opublikowany w serwisie YouTube w grudniu 2022 roku. Trwająca nieco ponad 2 minuty zapowiedź idealnie wprowadza w klimat filmu i zachęca do obejrzenia pełnej produkcji.

Krótki filmik ukazuje głównych bohaterów - Zosię i Adama. Widać ich bliską relację, która stopniowo zaczyna przeradzać się w toksyczny związek. Pojawiają się sceny kłótni i przemocy. Zwiastun dobrze oddaje emocjonalny wydźwięk historii i intryguje widza.

Sam reżyser filmu przyznał, że zależało mu na tym, aby trailerem nie zdradzać zbyt wiele fabuły. Stąd obszerniejsze fragmenty ograniczono do pierwszej połowy produkcji. Zwiastun z pewnością zachęci widzów do zobaczenia całości w kinie.

Kto jest głównym bohaterem filmu Dzisiaj śpisz ze mną?

Bez wątpienia główną bohaterką filmu jest Zosia, grana przez debiutującą na dużym ekranie Zofię Nowak. To ona prowadzi narrację i jej oczami widz obserwuje rozwój wydarzeń.

Zosia to młoda, wrażliwa kobieta, która pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej. Jej życie diametralnie zmienia się, gdy poznaje tajemniczego i charyzmatycznego Adama. Zosia rzuca się w wir namiętnego uczucia, by po pewnym czasie przekonać się, że jej wybrany to tak naprawdę toksyczny i niebezpieczny człowiek.

Bohaterka staje przed trudnym wyborem - czy ma w sobie siłę, by zerwać z partnerem, który niszczy jej życie. Walka Zosi o odzyskanie siebie i swojej godności stanowi sedno fabuły. Jej wewnętrzna przemiana jest kluczowa dla przesłania całego filmu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 85
Udostępnij serial
Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

9 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Garland Film
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Dzisiaj śpisz ze mną można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Dzisiaj śpisz ze mną Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

LukiAnon

Dzisiaj śpisz ze mną to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 33m .
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 6.2, Dzisiaj śpisz ze mną musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Dzisiaj śpisz ze mną z oceną 6.2.
avatar

DaveAmeryka

Dzisiaj śpisz ze mną z oceną 6.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.2 sugeruje, że Dzisiaj śpisz ze mną to pozycja obowiązkowa dla fanów Garland Film.