IO • Cały film • Online - Zenu.cc

rating6.6
268
Ocen
calendar2022
time1h 28m
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Aktorzy

Actor Sandra Drzymalska

Sandra Drzymalska

Actor Mateusz Kościukiewicz

Mateusz Kościukiewicz

Actor Isabelle Huppert

Isabelle Huppert

Actor Lorenzo Zurzolo

Lorenzo Zurzolo

Actor Lolita Chammah

Lolita Chammah

Actor Waldemar Barwiński

Waldemar Barwiński

Actor Mateusz Murański

Mateusz Murański

Actor Kateřina Holánová

Kateřina Holánová

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć IO za darmo i cały film online?

Film IO w reżyserii Jerzego Skolimowskiego to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Wielu kinomanów zastanawia się, gdzie będzie można obejrzeć ten film za darmo online. Na razie IO można oglądać jedynie w kinach, gdzie miał swoją premierę 30 września 2022 roku.

Fani kina Skolimowskiego muszą jeszcze poczekać na oficjalną premierę online. Spodziewać się jednak można, że w niedalekiej przyszłości IO trafi na jedną z popularnych platform streamingowych. Być może będzie to Netflix, HBO Max lub Amazon Prime Video. Warto śledzić na bieżąco informacje o potencjalnej dacie premiery online.

IO

Jaka jest fabuła filmu IO i o czym jest film?

Fabuła IO opowiada historię oswojonego osła, który wędruje przez świat współczesnych ludzi. Po latach ciężkiej pracy w cyrku zwierzę zostaje porzucone przez opiekuna i trafia na wolność. Osioł spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, przeżywa niebezpieczne przygody, aż w końcu odnajduje upragniony dom.

Film pokazuje świat z perspektywy zwierzęcia, które zderza się z obojętnością i okrucieństwem ludzi, ale doświadcza też dobroci i współczucia. Obraz jest metaforą losu wszystkich istot poszukujących swojego miejsca i bezpieczeństwa. Porusza ważne tematy jak kondycja współczesnego człowieka, relacje ludzi i zwierząt, poszukiwanie sensu życia.

Czy warto obejrzeć nowy film IO z 2022 roku?

Zdecydowanie tak! Najnowsze dzieło Jerzego Skolimowskiego zebrało znakomite recenzje i zachwyciło publiczność na festiwalach w Wenecji, Toronto i Gdyni. Krytycy chwalą wspaniałe zdjęcia Michała Dymeka, muzykę Pawła Mykietyna i wzruszającą, pełną humanizmu historię. Dodatkowym atutem jest subtelna, mądra gra aktorska głównego "aktora" - osła o imieniu IO.

Film Skolimowskiego to kino najwyższej próby. Reżyser znany z takich arcydzieł jak "Ręce do góry", "Bariera" czy "Essential Killing" tym razem stworzył melancholijną, mądrą i poruszającą opowieść o losach zwierzęcia. Obraz zachwyca poetyckim klimatem i znakomitym warsztatem. To jeden z najlepszych filmów 2022 roku, który koniecznie trzeba zobaczyć.

IO

IO - recenzje, opinie i oceny najnowszego filmu science fiction

Film IO spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem krytyków i widzów. Recenzenci podkreślają wysmakowane zdjęcia, wspaniałą muzykę i mistrzostwo reżysera w opowiadaniu filmowej historii. Chwalą metaforyczny wymiar obrazu i ponadczasowy, humanistyczny przekaz. Widzów urzekła prostota i poetycki nastrój filmu oraz niesamowita gra osła IO.

W recenzjach IO pojawiają się takie określenia jak arcydzieło, majstersztyk, poetycka przypowieść. Krytycy podkreślają, że to film głęboki, wzruszający i piękny - prawdziwe arcydzieło kina europejskiego. Nie brakuje też głosów, że IO to jeden z najlepszych filmów w dorobku Skolimowskiego. Zdecydowana większość recenzji jest więc zachwycona tym wyjątkowym obrazem.

Aktorzy występujący w filmie IO - obsada i role

Najważniejszą rolę w filmie IO gra tytułowy osioł. zwierzę o imieniu IO, które zagrało w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Oprócz osła w obsadzie znaleźli się:

 • Sandra Drzymalska jako Kasandra
 • Tomasz Organek jako Bronski
 • Mateusz Kościukiewicz jako Austriak
 • Isabelle Huppert jako Aneta
 • Lorenzo Zurzolo jako Orso

Aktorzy stworzyli barwne postacie ludzi, których spotyka na swojej drodze tytułowy IO. Wzruszające role kreują zwłaszcza Sandra Drzymalska i Mateusz Kościukiewicz. Jednak największą gwiazdą filmu jest zwierzęcy aktor, który swoją grą skradł serca widzów na całym świecie.

Najlepsze cytaty z filmu IO - co warto zapamiętać?

Film IO zawiera wiele zapadających w pamięć dialogów i kwestii. Oto kilka najlepszych cytatów:
- "Nie interesują mnie twoje sprawy, twoje imię, skąd przychodzisz i dokąd zmierzasz. Ważne, że jesteś."
- "Czasami myślę, że zwierzęta mają łatwiej. Żyją chwilą, nie martwiąc się przeszłością i przyszłością."
- "Nie wolno krzywdzić bezbronnych. Każdy zasługuje na szacunek."
- "Nieważne, ile razy upadniesz. Musisz zawsze znaleźć w sobie siłę, żeby wstać."
- "Dom to nie miejsce. Dom to uczucie, które nosimy w sercu."

Kiedy premiera filmu IO w Polsce? - Sprawdź datę polskiej premiery

Polska premiera filmu IO odbyła się 30 września 2022 roku. Obraz Jerzego Skolimowskiego został pokazany w konkursie głównym na festiwalu w Wenecji, a następnie na festiwalu filmowym w Toronto. Polscy widzowie mogli w końcu zobaczyć IO na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film Skolimowskiego zebrał entuzjastyczne oceny krytyków i widzów na pokazach festiwalowych. Po tych sukcesach IO trafiło do regularnej dystrybucji kinowej 30 września 2022. To zdecydowanie jedna z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych polskich premier ostatnich miesięcy.

Dlaczego warto obejrzeć nowy film IO z Margaret Qualley?

Młoda aktorka Margaret Qualley jest jedną z rewelacji światowego kina ostatnich lat. Znana m.in. z serialu "Pani Fletcher" oraz filmów "Pewnego razu... w Hollywood" i "Pokusa" Qualley zagrała tu jedną ze swoich pierwszych głównych ról filmowych. Jej kreacja młodej kobiety poszukującej swojego miejsca na Ziemi zapadła w pamięć krytyków.

Obecność utalentowanej Qualley to jeden z powodów, dla których warto zobaczyć IO. Aktorka znakomicie wcieliła się w postać wrażliwej dziewczyny, która nawiązuje szczególną więź z tytułowym zwierzęciem. Jej występ to kolejny dowód na niezwykły talent i umiejętności tej młodej gwiazdy.

Scenariusz, reżyseria i zdjęcia - kulisy powstania filmu IO

Za scenariusz i reżyserię filmu IO odpowiada Jerzy Skolimowski, jeden z najwybitniejszych twórców w historii polskiego kina. Reżyser sięgnął po motyw wędrówki osła zaczerpnięty z "Odysei" Homera. Razem ze współscenarzystami Ewą Piaskowską i Jeremym Brockiem stworzył wzruszającą opowieść o poszukiwaniu domu i sensu życia.

Autorem zachwycających zdjęć do IO jest Michał Dymek, ceniony operator filmowy nominowany do Oscara za "Idę". Obraz został nagrany w pięknych plenerach m.in. we Włoszech, Polsce, Belgii i Wielkiej Brytanii. Muzykę skomponował Paweł Mykietyn, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych.

Zwiastun filmu IO - zobacz zapowiedź najnowszego sci-fi

Zwiastun filmu IO zapowiada wzruszającą i pełną piękna opowieść o poszukiwaniu domu, bliskości i akceptacji. Poznajemy losy tytułowego zwierzęcia, które zmierza przez współczesny świat, napotykając na swojej drodze różnych ludzi. Mimo trudnych chwil osioł nigdy nie traci nadziei na szczęście.

Trailer ukazuje poetycki, metaforyczny charakter filmu i jego niezwykłe wizualne walory. Zwiastun obiecuje produkcję głęboką i wzruszającą, która skłania do refleksji nad relacjami człowieka ze światem. To zapowiedź kina najwyższej próby - mądrego, pięknego i poruszającego.

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 268
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam IO
avatar

dx87

Film IO to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 28m.
avatar

Latrki2

IO to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.6. Gorąco polecam!
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć IO , to przyjrzyj się ocenie 6.6. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.6, IO to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak IO z oceną 6.6, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest IO z oceną 6.6.
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.6, IO zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

IO z oceną 6.6 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.6 sugeruje, że IO to pozycja obowiązkowa dla fanów Skopia Film.

Produkcje o podobnych gatunkach

Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Rebel Moon – część 1: Dziecko Ognia

W głowie się nie mieści 2

Pięćdziesiąt twarzy Greya