alt

Krótki film o miłości • Cały film • Online - Zenu.cc

rating7.8
332
Ocen
calendar1988
time1h 27m
Tomek (Olaf Lubaszenko) ma dziewiętnaście lat, jest młodym, wrażliwym człowiekiem. Mieszka u matki swojego przyjaciela, który wyjechał z misją wojskową do Syrii. Wieczorami przez lunetę podgląda mieszkającą w pobliżu Magdę (Grażyna Szapołowska), piękną, dojrzałą kobietę. Odziera ją z prywatności, z ukrycia próbuje ingerować w jej życie osobiste, podstępem doprowadza do pozornie przypadkowych spotkań. Przy tym dokonuje poświęceń, znamionujących wielkie uczucie. Pewnego dnia, wyjawia Magdzie całą prawdę, uzasadniając swoje postępowanie miłością. Kobieta jest oburzona, nie daje wiary uczuciom Tomka. Mimo to dochodzi do zbliżenia, po tym jak chłopak zaprasza Magdę do kawiarni.

Aktorzy

Actor Grażyna Szapołowska

Grażyna Szapołowska

Actor Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko

Actor Artur Barciś

Artur Barciś

Actor Piotr Machalica

Piotr Machalica

Actor Stanisław Gawlik

Stanisław Gawlik

Actor Jan Piechociński

Jan Piechociński

empty-image

Rafal Imbro

Actor Stefania Iwińska

Stefania Iwińska

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Krótki film o miłości online?

Krótki film o miłości to polski dramat z 1988 roku w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego, który zebrał doskonałe recenzje i jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii schyłku lat 80. Film opowiada wzruszającą historię miłości dwojga samotnych ludzi i porusza problem samotności we współczesnym świecie. Gdzie można obejrzeć ten wybitny obraz online?

Krótki film o miłości dostępny jest na kilku platformach VOD. Można go zobaczyć m.in. w serwisach

 • Cineman
 • ,

 • Player
 • ,

 • Amazon Prime Video
 • . Obejrzenie go wiąże się z wykupieniem dostępu na jedną z wymienionych platform. Ceny są różne w zależności od serwisu, ale zazwyczaj opiewają na kilka-kilkanaście złotych.

  Inną opcją jest obejrzenie Krótkiego filmu o miłości na płycie DVD lub Blu-Ray. Można ją znaleźć w większości sklepów z filmami, takich jak Empik czy Media Expert. Warto też szukać na portalach aukcyjnych, gdzie bywa wyprzedawana taniej przez kolekcjonerów i miłośników polskiego kina.

  Krótki film o miłości

  Fabuła Krótkiego filmu o miłości - o czym jest ten polski dramat?

  Fabuła Krótkiego filmu o miłości skupia się na losach dwojga samotnych ludzi, których drogi przypadkowo się krzyżują. Tomek (Olaf Lubaszenko) jest młodym kierowcą ciężarówki, który w wolnych chwilach uwielbia podglądać życie sąsiadów przez lornetkę. Pewnego dnia poznaje Magdę (Grażyna Szapołowska) - pokojówkę mieszkającą naprzeciwko.

  Między bohaterami zaczyna rodzić się uczucie, ale droga do szczęścia nie jest łatwa. Oboje są samotni, skrzywdzeni przez los i mają problem z okazywaniem uczuć. Stopniowo uczą się jednak zaufania i bliskości. W finale dochodzi między nimi do zbliżenia.

  Reżyser Krzysztof Kieślowski z wielką wrażliwością ukazuje tematy samotności, tęsknoty za drugim człowiekiem i potrzeby miłości. Film porusza, wzrusza i skłania do refleksji. Role główne fenomenalnie zagrali Olaf Lubaszenko i Grażyna Szapołowska.

  Aktorzy w filmie Krótki film o miłości - obsada i role

  W rolach głównych w Krótkim filmie o miłości wystąpili:

 • Olaf Lubaszenko jako Tomek
 • Grażyna Szapołowska jako Magda
 • Olaf Lubaszenko w mistrzowski sposób oddał samotność i tęsknotę za bliskością młodego mężczyzny. Jego gra aktorska zachwycała krytyków. Z kolei Grażyna Szapołowska w roli nieśmiałej i skrzywdzonej przez los Magdy stworzyła kreację, która na zawsze zapisała się w historii polskiego kina.

  W pozostałych rolach wystąpili m.in.:

 • Stefan Friedmann jako Romek
 • Roman Kłosowski jako Kolega Tomka
 • Film Krótki film o miłości jest przede wszystkim opowieścią o samotności dwojga ludzi, stąd skupia się głównie na bohaterach głównych. W epizodycznych rolach widać jednak świetnych aktorów charakterystycznych.

  Krótki film o miłości

  Krótki film o miłości - recenzje i opinie widzów

  Krótki film o miłości spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i widzów. Recenzenci chwalili przede wszystkim: - doskonałe aktorstwo Olafa Lubaszenki i Grażyny Szapołowskiej - poetycki i wzruszający klimat filmu - poruszenie problemu samotności człowieka we współczesnym świecie Widzowie również byli pod ogromnym wrażeniem tego niezwykłego i pełnego emocji obrazu. W serwisie Filmweb ma on imponującą ocenę 8,8/10, a internauci chwalą go m.in. za: - wspaniałe aktorstwo - przepiękny, poetycki klimat - wzruszającą historię dwojga samotnych ludzi

  Krytycy i widzowie zgodnie uważają Krótki film o miłości za arcydzieło polskiej kinematografii. To film wzruszający, pełen głębokich emocji i skłaniający do przemyśleń na temat samotności i potrzeby bliskości.

  Najlepsze cytaty z Krótkiego filmu o miłości - wybrane dialogi

  Krótki film o miłości zachwyca nie tylko historią, ale również pięknymi, poetyckimi dialogami. Oto kilka najlepszych cytatów z tego wyjątkowego filmu:

 • "Jestem samotny, Pani Magdo."
 • "Człowiek nie może być sam. Sam jest niczym. Dopiero we dwoje staje się człowiekiem."
 • "Niebo jest jedno dla wszystkich. Dla bogatych i dla biednych. Dla szczęśliwych i dla samotnych."
 • "Najważniejsze są chwile, kiedy człowiek nie jest sam, kiedy jest z drugim człowiekiem."
 • Te wzruszające słowa doskonale oddają samotność głównych bohaterów i ich desperackie pragnienie bliskości. Dialogi w filmie napisane zostały niezwykle poetycko i poruszają widza do głębi. To zdecydowanie jeden z największych walorów tego arcydzieła.

  Dlaczego warto obejrzeć Krótki film o miłości? Polski klasyk w pigułce

  Oto kilka powodów, dla których Krótki film o miłości jest obowiązkową pozycją dla każdego miłośnika ambitnego kina:

 • Fenomenalne aktorstwo Lubaszenki i Szapołowskiej
 • Wzruszająca, poetycka historia samotności i tęsknoty za drugim człowiekiem
 • Piękne, przejmujące dialogi
 • Zachwycające zdjęcia operatora Witolda Sobocińskiego
 • Poruszająca, melancholijna muzyka Zbigniewa Preisnera
 • To absolutna perła polskiej kinematografii, film pełen wrażliwości, głębokich emocji i refleksji nad kondycją człowieka. Gorąco polecamy ten wyjątkowy obraz - na pewno poruszy was do łez i pozostanie w pamięci na długi czas.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 332
  Udostępnij serial
  Andrzej Wanda

  Andrzej Wanda

  Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

  10 Komentarzy

  avatar

  MatVOD

  Krótki film o miłości jest dobry i daję mu 7.8 na 332 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  KamilPatrykDawid

  Fascynujący świat przedstawiony w Krótki film o miłości wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.8
  avatar

  sidney68

  Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
  avatar

  ptasiek_film

  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
  avatar

  YElov

  Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 27m. Znakomita robota twórców tego filmy.
  avatar

  MatPat

  Jeśli wahasz się czy obejrzeć Krótki film o miłości , to przyjrzyj się ocenie 7.8. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
  avatar

  Matek

  Mocna ocena 7.8 sugeruje, że Krótki film o miłości to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
  avatar

  Gajdek12

  Ocena 7.8 potwierdza, że Krótki film o miłości to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
  avatar

  Cent50

  Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Krótki film o miłości z oceną 7.8, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
  avatar

  IziMovie1

  Z oceną 7.8, Krótki film o miłości zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!