Mavka i strażnicy lasu

Mavka i strażnicy lasu • Cały film • Online - Zenu.cc

rating7.3
509
Ocen
calendar2023
time1h 39m
Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Aktorzy

Actor Nataliia Sumska

Nataliia Sumska

Actor Nataliia Denysenko

Nataliia Denysenko

Actor Oleh Skrypka

Oleh Skrypka

Actor Olena Kravets

Olena Kravets

Actor Julia Sanina

Julia Sanina

Actor Andrii Mostrenko

Andrii Mostrenko

Actor Artem Pyvovarov

Artem Pyvovarov

Actor Mykhailo Khoma

Mykhailo Khoma

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak obejrzeć Mavka i strażnicy lasu online bez limitu?

Film animowany Mavka i strażnicy lasu to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i baśniowych historii. Produkcja ta zadebiutowała w kinach 2 marca 2023 roku i zebrała bardzo pozytywne recenzje. Wielu widzów zachwyca się fantastyczną animacją, wciągającą fabułą oraz magiczną atmosferą tego filmu. Jak więc obejrzeć Mavka i strażnicy lasu w internecie bez limitów i reklam?

Na szczęście film ten trafił już na popularne platformy VOD, dzięki czemu można go obejrzeć online w dowolnym momencie. Wystarczy wykupić dostęp do serwisów takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime, aby móc seansować Mavka i strażnicy lasu bez ograniczeń i reklam przerywających projekcję. To świetna okazja, aby zanurzyć się w czarodziejskim świecie pełnym elfów, trolli i sił natury.

Mavka i strażnicy lasu

Czy warto obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu z polskim lektorem?

Zdecydowanie tak! Lektor polski w Mavka i strażnicy lasu to gwarancja pełnego zrozumienia dialogów i wczucia się w klimat tej ukraińskiej produkcji. Usłyszymy znane głosy, które wniosą dodatkowy element magii do tej opowieści.

Film oparty jest na motywach powieści Lesi Ukrainki, więc polskie tłumaczenie pozwoli docenić bogactwo fabuły i metafor, które mogłyby umknąć przy oglądaniu z ukraińskim dubbingiem. Lektor nadaje produkcji bardziej lokalnego charakteru.

Ponadto świetna polska obsada głosowa, na czele z Anną Cieślak, Magdaleną Koleśnik i Piotrem Adamczykiem, sprawia, że seans jest jeszcze bardziej emocjonujący. Ich profesjonalizm podnosi odbiór filmu na wyższy poziom.

Gdzie zobaczyć Mavka i strażnicy lasu z dubbingiem PL w całości?

Istnieje kilka opcji, by obejrzeć animowany hit Mavka i strażnicy lasu online z polskim dubbingiem:

 • Platforma Netflix oferuje ten film w opcji lektora PL w ramach standardowego abonamentu.
 • Player.pl również ma w swojej bibliotece Mavka i strażnicy lasu z dubbingiem w języku polskim.
 • Warto sprawdzić VOD.pl, gdzie nowe hity często pojawiają się szybciej niż na innych serwisach streamingowych.
 • Opcją jest także wypożyczenie filmu na 48 godzin na platformach Rakuten czy Chili.

Dzięki temu można w pełni cieszyć się seansem baśniowej produkcji w rodzimym języku i bez żadnych przeszkód podziwiać magię ukraińskiej animacji.

Mavka i strażnicy lasu

Fabuła filmu Mavka i strażnicy lasu - o czym jest ten film?

Fabuła filmu Mavka i strażnicy lasu opiera się na znanej powieści Lesi Ukrainki, jednak twórcy wprowadzili pewne zmiany, aby historia lepiej trafiła do współczesnego widza. To opowieść o walkach dobra ze złem oraz o sile miłości i przyjaźni.

Główną bohaterką jest Mavka - piękna wróżka leśna, która zaprzyjaźnia się z mieszkającym w pobliskiej wiosce Kimem. Chłopiec pokazuje jej ludzki świat, ona zaś dzieli się z nim tajemnicami lasu. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy w lesie pojawia się Rusałka - zła czarodziejka.

Rusałka chce zniszczyć równowagę w magicznej krainie i zapanować nad strażnikami lasu. Mavka i Kim muszą stawić jej czoło i pokonać siły ciemności. W tle rozgrywa się także wątek walki człowieka z naturą oraz ważny temat współistnienia ludzi i magicznych istot.

Aktorzy w filmie Mavka i strażnicy lasu - kto gra główne role?

W polskiej wersji językowej filmu Mavka i strażnicy lasu głosu głównym bohaterom użyczyli znani aktorzy dubbingowi:

 • Mavkę - główną magiczną postać - podkłada Anna Cieślak.
 • Małemu Kimowi głosu użycza Juliusz Krzysztofiak.
 • Rusałkę mówi Magdalena Koleśnik.
 • Ojca Kimi podkłada Piotr Adamczyk.

Ukraińska obsada głosowa to z kolei m.in. Alina Serdiuk jako Mavka czy Yuriy Hustochka użyczający głosu Lirnykowi - jednemu z leśnych strażników. Aktorzy z obu krajów świetnie wcielili się w swoje role.

Najlepsze cytaty z filmu Mavka i strażnicy lasu - co warto zapamiętać?

Mavka i strażnicy lasu to film pełen mądrych rad i ważnych przemyśleń. Oto kilka cytatów, które warto zapamiętać:

 • "Czasem trzeba odejść, żeby znaleźć to, czego naprawdę się pragnie" - Mavka
 • "Najważniejsze jest to, co w środku, a nie to, co na zewnątrz" - Motylia
 • "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - Kim

To tylko wybrane przykłady mądrych myśli, którymi dzielą się bohaterowie. Film zawiera wiele cennych wskazówek, jak postępować w życiu i umacniać siłę ducha.

Epicki seans - dlaczego Mavka i strażnicy lasu to film na miarę naszych czasów?

Mavka i strażnicy lasu to animacja, która idealnie wpisuje się w problemy współczesnego świata. Porusza kwestie konfliktu człowieka z naturą, walki dobra ze złem czy poszukiwania własnej tożsamości. Fabuła filmu stanowi uniwersalną opowieść o tym, co naprawdę ważne.

Dodatkowo animacja zapiera dech w piersiach - to poziom światowej klasy produkcji Disneya czy Pixara. Każda scena zachwyca bogactwem detali, kolorów i klimatu. Muzyka idealnie buduje nastrój.

Ogrom pracy włożony w stworzenie tego dzieła widać w każdym kadrze. Dlatego seans filmu Mavka i strażnicy lasu to naprawdę epickie przeżycie, które pozostaje w pamięci na długo.

Kim jest główny bohater filmu Mavka i strażnicy lasu?

Bez wątpienia główną bohaterką filmu jest tytułowa Mavka. To młoda wróżka leśna o wielkim sercu i czystych intencjach. Przemierza las, dbając o jego mieszkańców i chroniąc go przed złem.

Mavka marzy o poznaniu świata ludzi, co udaje jej się dzięki przyjaźni z małym Kimem. Chłopiec pokazuje jej swoją wieś, a Mavka dzieli się z nim tajemnicami lasu. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy wkracza złowroga Rusałka.

Mavka musi stawić jej czoła, ochronić przyjaciela i odnaleźć w sobie prawdziwą siłę. Jej postać łączy cechy wrażliwości i determinacji. To bohaterka, z którą łatwo się utożsamić i kibicować jej w walce.

Dlaczego warto obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu?

Istnieje wiele powodów, dla których Mavka i strażnicy lasu to film wart obejrzenia:

 • Czarująca animacja - każdy kadr zachwyca bogactwem detali i barw.
 • Wciągająca, pełna zwrotów akcji fabuła - idealna dla widzów w każdym wieku.
 • Ważkie przesłanie ekologiczne i ponadczasowe wartości.
 • Świetna polska obsada dubbingowa, nadająca produkcji lokalnego charakteru.
 • Postać Mavki - pozytywna bohaterka, z którą można się utożsamiać.

To film, który wprowadza w świat magii i marzeń. Po seansie na długo pozostają wspomnienia fantastycznych postaci i chęć powrotu do lasu Mavki

Scenariusz do filmu Mavka i strażnicy lasu - kulisy powstania.

Scenariusz do filmu Mavka i strażnicy lasu powstawał przez kilka lat. Twórcy inspirowali się klasyczną powieścią Lesi Ukrainki, ale zdecydowali się na pewne zmiany, by historia jak najlepiej trafiła do współczesnego widza.

Najpierw przygotowano ogólny zarys fabuły, który następnie rozpisywano na konkretne sceny. Dużym wyzwaniem było zachowanie ducha oryginalnej opowieści i jednoczesne uwspółcześnienie wątków. Starano się też wpleść w scenariusz uniwersalne wartości.

Istotną zmianą w stosunku do książki jest historia Kimi - chłopca, który zaprzyjaźnia się z Mavką. W filmie jego wątek został rozbudowany. Ważnym wątkiem jest też konflikt człowieka z naturą.

Scenariusz przeszedł wiele wersji, zanim uzyskał ostateczny kształt. Proces tworzenia objął dyskusje, udoskonalanie fabuły i szlifowanie dialogów. Efekt końcowy można podziwiać na ekranie.

Produkcja filmu Mavka i strażnicy lasu - jak powstawał ten obraz?

Produkcja filmu Mavka i strażnicy lasu była ogromnym przedsięwzięciem, które pochłonęło 5 lat pracy i zaangażowanie ponad 400 osób. Animacja powstawała przy współpracy ukraińskich i amerykańskich specjalistów.

Najpierw stworzono szczegółowe modele postaci, środowisk i elementów świata przedstawionego. Do ich projektowania wykorzystano m.in. grafikę 3D. Następnie przystąpiono do ręcznego animowania bohaterów. Każda sekunda filmu to kilkanaście oddzielnych klatek.

Tworzenie tła, efektów specjalnych czy simulation odzienia wymagało zaawansowanych technik. Renderowanie ostatecznej wersji trwało wiele miesięcy. Film łączy tradycyjną animację 2D z nowoczesną 3D.

Dzięki temu Mavka i strażnicy lasu prezentują niezwykle bogaty, szczegółowy świat. Oglądając go ma się wrażenie zanurzenia w baśniowym, magicznym lesie. To efekt ciężkiej pracy całego zespołu.

Zwiastun filmu Mavka i strażnicy lasu - zachęca do seansu!

Zwiastun filmu Mav

10 Podobnych Filmów:

 1. W głowie się nie mieści 2
 2. Zwierzaki na resorach
 3. Nowe szaty króla
 4. Ekspres polarny
 5. Łut szczęścia
 6. Toy Story
 7. Lorax
 8. Coco
 9. Garfield
 10. Król Lew
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 509
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

gaclav

Myślałem, że to jakiś fake, jak teraz większość stron, ale okazuje się, że wystarczy rejestracja i wszystko działa :)
avatar

AmerykaDzika

Bardzo dobry film. Chociaż nie przepadam za takimi klimatami to ten wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Dobrze ze jest zenu.pl
avatar

Bedn

Dzięki zenu.pl za najlepsze filmy online same z ostatnich lat których nigdzie nie mogłem znaleźć.
avatar

Mariusz19

Osobiście daje wielki plus dla zenu.pl, można tutaj oglądać najlepsze filmy online i seriale online. Dziękuję za tak sporą dawkę materiału na wolne dni :)
avatar

martula

Przydaloby sie tutaj więcej pozycji dla dzieci, póki co widzę większość dla dorosłych...
avatar

Glowa

Mavka i strażnicy lasu oceniam 8.5/10
avatar

acomitam

Mavka i strażnicy lasu 9/10 fajny
avatar

Bandz

Polecam
avatar

Bunia

Przydałoby się więcej bajek dla dzieci
avatar

Borix

Rewelacyjny film i fajna muzyka 10/10 nie słuchajcie opinii innych, moim zdaniem jeden z lepszych filmów