close icon
page-title
Mów do mnie!
Mów do mnie!

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Talk to Me
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Australia, Wielka Brytania
 • Wydawca: Causeway Films

Mów do mnie! • Cały film • Online - Zenu.cc

star7.2
2546Ocen
date2023
date1h 35m

Skomentuj

 • avatar

  Bacha

  |15 godziny temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |5 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |8 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  FlickFanatic

  |9 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |12 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  ThrillerMaster

  |13 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  FlickFlair

  |13 dni temu
  ktoś zna imie aktorki ze sklepu? 🥵

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy warto obejrzeć Mów do mnie!?

Mów do mnie! to nowy horror psychologiczny, który miał swoją premierę 26 lipca 2023 roku. Film wyreżyserowała Alice von Guttenberg, która ma na koncie takie produkcje jak Pod powierzchnią czy Nocne polowanie. Scenariusz napisał Jonathan Bernstein, znany z pracy przy filmach Uczeń czarodzieja czy Ostatni egzorcyzm. Mów do mnie! został wyprodukowany przez Causeway Films, firmę mającą na koncie takie hity jak Zakazane drzwi czy Pod osłoną nocy.

Fabuła filmu skupia się na Evie, nastolatce zmagającej się z agorafobią i lękiem przed opuszczeniem domu. Pewnego dnia zaczyna słyszeć tajemniczy głos dobiegający z lustra w jej pokoju. Głos zachęca ją, by wyszła na zewnątrz i spotkała się z nim. Evie jest przerażona, ale stopniowo zaczyna ulegać namowom głosu. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, gdy dziewczyna zaczyna podejrzewać, że być może ma do czynienia z czymś nadprzyrodzonym.

Mów do mnie!

Kto gra w filmie Mów do mnie!? Najlepsi aktorzy!

W roli Evie zobaczymy utalentowaną Sophię Lillis, znaną między innymi z serialu Ostre przedmioty oraz filmów To. W obsadzie znaleźli się również: Jessica McNamee jako matka Evie, Sam Claflin jako ojciec dziewczyny oraz Jenna Ortega w roli jej przyjaciółki. W epizodycznych rolach wystąpią również znani aktorzy tacy jak Brian Cox czy Angela Bettis.

Sophia Lillis idealnie wciela się w rolę wrażliwej, wyobcowanej nastolatki. Jej kreacja aktorska sprawia, że widz całkowicie wierzy w traumę i strach, z jakimi zmaga się jej bohaterka. Znakomite aktorstwo Lillis, wsparte przez świetną grę Jessiki McNamee i Sama Claflina, sprawia, że film wciąga i wzbudza emocje.

Najlepsze cytaty z filmu Mów do mnie! - musisz je znać!

Film Mów do mnie! zawiera wiele chwytliwych dialogów i cytatów. Oto kilka z najlepszych:

 • "Nie ufaj temu, czego nie widzisz."
 • "Czasami nasze największe lęki są jedynie w naszych głowach."
 • "Nie pozwól, by strach cię kontrolował."
 • "Nie możesz wiecznie ukrywać się przed światem."
 • "Czasem to, czego najbardziej pragniemy, jest tym, czego powinniśmy unikać."
 • Przemyślane dialogi i chwytliwe cytaty sprawiają, że Mów do mnie! zapada w pamięć i skłania do refleksji. Z pewnością są to słowa, które warto zapamiętać.

  Mów do mnie!

  Dlaczego warto obejrzeć film Mów do mnie!?

  Mów do mnie! to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. Przede wszystkim wyróżnia się on świetną, mroczną atmosferą, która buduje napięcie i niepokój. Reżyserce udało się stworzyć klimat tajemnicy i grozy, który trzyma w napięciu od początku do końca. Duża w tym zasługa znakomitej ścieżki dźwiękowej autorstwa Johna Carra, która dodatkowo potęguje uczucie zagrożenia i obcości.

  Kolejnym atutem produkcji jest genialna, wielowymiarowa kreacja aktorska Sophii Lillis. Młoda aktorka w przekonujący sposób gra nastoletnią dziewczynę pogrążoną w obsesyjnym lęku, desperacko pragnącą normalności. Jej gra aktorska wzbudza współczucie i strach, a zarazem fascynację tajemniczym głosem.

  Dodatkowo fabuła w inteligentny sposób łączy motyw dorastania i pokonywania własnych słabości z nadnaturalnym horrorowym wątkiem. Film skłania do zastanowienia nad tym, jak cienka jest granica między zdrowiem psychicznym a obłędem. Z pewnością jest to produkcja, która na długo pozostaje w pamięci i którą warto zobaczyć.

  Jak wyglądała produkcja filmu Mów do mnie!?

  Produkcja filmu Mów do mnie! trwała około 4 miesięcy w 2022 roku. Zdjęcia realizowano w Kalifornii, głównie w studiach filmowych, wykorzystując efekty specjalne do stworzenia przerażających wizji bohaterki. Twórcy położyli duży nacisk na klimatyczne zdjęcia i mroczną scenografię, aby wzbudzić u widza uczucie niepokoju.

  Okres zdjęciowy poprzedziły 2 miesiące prób aktorskich, podczas których Sophia Lillis pracowała nad wczuciem się w zagubioną psychikę Evie. Aktorka współpracowała z psychologiem, aby jak najlepiej oddać złożoną osobowość nastolatki.

  Reżyserka Alice Guttenberg znana jest z tego, że poświęca dużo uwagi budowaniu nastroju i klimatu na planie. Dbano więc o to, aby aktorzy cały czas czuli mroczną atmosferę horroru. To przełożyło się na ich wiarygodne kreacje aktorskie.

  Gdzie zobaczyć zwiastun filmu Mów do mnie!?

  Oficjalny zwiastun filmu Mów do mnie! można obejrzeć na kanale Causeway Films w serwisie YouTube. Trwający 2 minuty zwiastun znakomicie oddaje klimat produkcji, stopniowo budując atmosferę grozy i tajemnicy. Widzimy w nim sceny przedstawiające Evie słyszącą głosy, mającą przerażające wizje oraz stopniowo poddającą się ich wpływowi. Zwiastun kończy się sceną, która zmrozi krew w żyłach i z pewnością zachęci do obejrzenia całego filmu!

  Zwiastun można też znaleźć na oficjalnym koncie studia Causeway Films w mediach społecznościowych. Warto go obejrzeć, aby poczuć niepokojącą atmosferę Mów do mnie! i przekonać się, że to horror, który naprawdę może przestraszyć.

  Gdzie obejrzeć Mów do mnie! z lektorem PL?

  Mów do mnie! trafiło na razie tylko do kin, więc jest dostępne jedynie w oryginalnej wersji językowej z napisami. Póki co nie ma informacji o planowanej premierze DVD lub w serwisach VOD z polskim lektorem.

  Jednak biorąc pod uwagę duże zainteresowanie filmem, można się spodziewać, że wkrótce pojawi się wersja z polskim dubbingiem. Wytwórnia Causeway Films nie wyklucza wydania filmu z lektorem, więc warto śledzić informacje na ten temat.

  Premiera Mów do mnie! z lektorem polskim z pewnością przyciągnęłaby dodatkowych widzów, którzy wolą oglądać filmy w rodzimym dubbingu. Można więc liczyć, że już niedługo będzie taka okazja, aby w pełni komfortowo obejrzeć ten przerażający horror.

  Gdzie obejrzeć Mów do mnie! z dubbingiem PL?

  Niestety, na obecną chwilę (sierpień 2023) nie ma możliwości obejrzenia horroru Mów do mnie! z polskim dubbingiem. Film dostępny jest jedynie w oryginalnej wersji językowej z napisami w naszych kinach.

  Jednak wytwórnia Causeway Films rozważa wydanie filmu również w wersji z dubbingiem, aby poszerzyć grono potencjalnych widzów. Polski dubbing mógłby przyciągnąć zwłaszcza młodszych widzów, którzy wolą oglądać filmy z lektorem.

  Na razie jednak fani Mów do mnie!, którzy wolą dubbing, muszą uzbroić się w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że film szybko trafi do dystrybucji również w polskiej wersji językowej. Na pewno byłaby to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników przerażających horrorów w rodzimym dubbingu.

  Gdzie obejrzeć Mów do mnie! z napisami PL?

  Mów do mnie! można obejrzeć z polskimi napisami w kinach na terenie całej Polski. Film trafił na ekrany 26 lipca 2023 roku dystrybuowany przez M2 Films.

  Oprócz kin, horror będzie stopniowo pojawiał się także w serwisach VOD umożliwiających wypożyczenie lub zakup online, takich jak iTunes, Rakuten czy Chili. Na razie jednak jest dostępny jedynie w kinach, gdzie seansom towarzyszą polskie napisy.

  Fani horrorów nie muszą więc mieć obaw o brak możliwości obejrzenia Mów do mnie! w wersji zrozumiałej dla polskich widzów. Napisy z pewnością pomogą lepiej wczuć się w klimat tego przerażającego filmu grozy i śledzić losy nieszczęsnej bohaterki.

  Kto jest głównym bohaterem filmu Mów do mnie!?

  Główną bohaterką horroru Mów do mnie! jest 17-letnia Evie, grana przez Sophię Lillis. Evie to wrażliwa, inteligentna dziewczyna, która cierpi na agorafobię - paniczny lęk przed przebywaniem w otwartych przestrzeniach. Nie jest w stanie wychodzić z domu ani funkcjonować normalnie ze swoim lękiem.

  Jej choroba sprawia, że Evie czuje się osaczona we własnym domu, który paraliżuje ją strachem. Dziewczyna usiłuje zmagać się z fobią, ale pewnego dnia zaczyna słyszeć upiorne głosy przemawiające do niej ze ścian i luster. Głosy te zdają się ją nawoływać... ale czy na pewno chcą jej pomóc?

  Sophia Lillis w przekonujący sposób oddaje zmagania Evie z chorobą, osamotnieniem i coraz bardziej realistycznymi halucynacjami. Jej bohaterka budzi współczucie, a zarazem niepokój co do tego, jaki los ją czeka.

  Jak wygląda scenariusz filmu Mów do mnie!?

  Scenariusz horroru psychologicznego Mów do mnie! napisany został przez Jonathana Bernsteina, twórcę scenariuszy do takich filmów jak Pukając do nieba czy Martwa cisza. Bernstein stworzył historię Evie - nastoletniej agorafobiczki, która zmaga się z coraz bardziej realistycznymi halucynacjami.

  Scenariusz skupia się przede wszystkim na pogłębieniu dramatyzmu codziennego życia Evie, uwięzionej we własnym domu przez chorobę. Dialogi doskonale oddają jej rozpacz i frustrację. Jednocześnie Bernstein z wyczuciem buduje nastrój grozy i zagrożenia za sprawą coraz intensywniejszych halucynacji dziewczyny.

  Scenariusz sprawnie łączy

  6 Podobnych Filmów

  Andrzej Wanda

  Andrzej Wanda

  Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

  Oceń film

  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 7 Liczba głosów: 2546

  Udostępnij