close icon
page-title
Ojciec chrzestny
Ojciec chrzestny

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Godfather
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Paramount

Ojciec chrzestny • Cały film • Online - Zenu.cc

star8.7
19776Ocen
date1972
date2h 55m

Skomentuj

 • avatar

  ShowtimeShawty

  |12 godziny temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  BoczekBambo

  |2 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  SerialowaZuza

  |3 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  RetroReels

  |5 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  DramaDevotee

  |5 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  Bacha

  |8 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  ThrillerMaster

  |10 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  FlickFanatic

  |10 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |12 dni temu
  dobryyyy

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć kultowy film Ojciec Chrzestny online?

Ojciec Chrzestny to absolutna klasyka kina gangsterskiego, którą warto nadrobić. Film z 1972 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli opowiada historię nowojorskiej rodziny mafijnej Corleone. Obraz zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył aż 3 Oscary. Gdzie można obejrzeć ten ponadczasowy hit online?

Ojca Chrzestnego obejrzysz na platformach streamingowych HBO Max, Netflix oraz Amazon Prime Video. Tam znajdziesz pełną wersję filmu w polskiej wersji językowej. Możesz go również kupić na DVD lub pobrać z internetowych sklepów, np. iTunes czy Google Play. Warto się pospieszyć, ponieważ ten kultowy obraz szybko znika z platform streamingowych i wraca na nie cyklicznie.

Ojciec chrzestny

Jak oceniają krytycy wyreżyserowany przez Coppolę film Ojciec Chrzestny z 1972 roku?

Ojciec Chrzestny zebrał w momencie premiery entuzjastyczne recenzje krytyków i widzów. Do dziś uchodzi za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii kina. W serwisie Rotten Tomatoes ma aż 97% pozytywnych ocen, a w imdb oceniono go na 9,2/10. Krytycy chwalą reżyserię Coppoli, świetne aktorstwo, doskonały scenariusz i muzykę Nino Roty.

Ojca Chrzestnego nazywano arcydziełem kina gangsterskiego i jednym z najlepszych filmów w historii. Doceniano realizm w ukazaniu świata przestępczości zorganizowanej, chwalono scenariusz za trzymanie w napięciu i zwroty akcji. Marlon Brando za rolę Vito Corleone otrzymał Oscara. Film został także uhonorowany Oscarem za najlepszy film i scenariusz adaptowany. Bez wątpienia jest to jeden z najwybitniejszych obrazów w dorobku światowej kinematografii.

Które cytaty z filmu Ojciec Chrzestny na zawsze zapisały się w historii kina?

Ojciec Chrzestny obfituje w pamiętne cytaty, które na stałe zapisały się w popkulturze. Oto niektóre z najsłynniejszych:

 • "Będę mu ofertę, której nie będzie mógł odrzucić" - kultowa kwestia Vito Corleone, która stała się symbolem bezwzględnej taktyki mafii.
 • "Zostaw broń, weź cannoli" - typowy dla mafii priorytet jedzenia.
 • "To tylko biznes" - usprawiedliwienie bezwzględnych działań gangsterów.
 • "Na moim podwórku pływają ryby" - groźba śmierci wymierzona w filmowego producenta.

Te i wiele innych cytatów na stałe weszło do kanonu popkultury, ukazując brutalny, ale też pełen czarnego humoru świat przestępczości zorganizowanej.

Ojciec chrzestny

Jakie gwiazdy zagrały główne role w filmie Ojciec Chrzestny i kto wcielił się w postać Vito Corleone?

W rolę głowy rodziny Corleone, czyli tytułowego Ojca Chrzestnego, wcielił się Marlon Brando. Aktor stworzył niezapomnianą kreację charyzmatycznego i bezwzględnego bossa nowojorskiej mafii. Jego syn Michael, który wciągnięty zostaje w interesy rodzinne, to młody wówczas Al Pacino.

W obsadzie znaleźli się także tacy wybitni aktorzy jak James Caan jako Sonny Corleone, Robert Duvall jako Tom Hagen czy Diane Keaton jako Kay Adams. Dodatkowo w epizodycznych rolach pojawiają się takie sławy jak Marlon Brando czy Robert De Niro, który wciela się w młodego Vito Corleone. Gwiazdorską obsadę uzupełniają Sterling Hayden, Richard S. Castellano czy John Cazale.

O czym opowiada fabuła filmu Ojciec Chrzestny - streszczenie i opis akcji produkcji

Ojciec Chrzestny rozpoczyna się od ślubu córki głowy nowojorskiej rodziny mafijnej, Vito Corleone. Podczas uroczystości do Don Corleone zgłaszają się osoby proszące go o przysługi. Tajemniczy boss spełnia niektóre prośby, ale odmawia pomocy śpiewakowi Johnny'emu Fontane. Wkrótce potem Vito Corleone zostaje postrzelony, a władzę przejmuje jego najstarszy syn Sonny.

Młodszy syn Michael początkowo stroni od interesów rodzinnych, jednak gdy gangsterzy ponownie próbują zabić jego ojca w szpitalu, postanawia wkroczyć do akcji. Zabija dwóch napastników oraz uciekającego na Sycylię mafiosa Sollozzo. Michael ukrywa się na Sycylii, a w USA trwa wojna gangów.

Gdy Michael wraca, dokonuje kolejnych mordów, likwidując rywali rodziny Corleone. Ostatecznie zostaje nowym szefem po śmierci Sonny'ego i Ojca Chrzestnego. Kontynuuje prowadzenie przestępczych interesów mimo deklarowanego wcześniej zerwania z mafią.

Dlaczego Ojciec Chrzestny Francisa Forda Coppoli uważany jest za jeden z najwybitniejszych filmów w historii kina?

Ojciec Chrzestny to dzieło niezwykle wpływowe i przełomowe dla kina. Przeniosło ono na ekran mityczny niemal świat przestępczości zorganizowanej. Pokazało codzienność i rytuały panujące w mafijnych rodzinach, ukazując ich kodeks honorowy, ale i brutalność. Film stał się wzorcem dla późniejszych produkcji gangsterskich.

Coppola stworzył epicką sagę rodem z tragedii Szekspira, pełną dramatycznych zwrotów akcji i losów bohaterów. Aktorzy stworzyli niezapomniane, pełne charyzmy kreacje, a zdjęcia Gordona Willisa i muzyka Nino Roty dopełniły arcydzieła. Ojciec Chrzestny jako jeden z nielicznych filmów zdobył wówczas aż 3 Oscary - za najlepszy film, aktora i scenariusz. Bez wątpienia jest to jedna z najważniejszych produkcji w dziejach X Muzy i wizytówka kina gangsterskiego.

9 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 19776

Udostępnij