close icon
page-title
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa
Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Walt Disney Pictures

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa • Cały film • Online - Zenu.cc

star7.1
10254Ocen
date2005
date2h 23m

Skomentuj

 • avatar

  Bacha

  |2 godziny temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  ThrillerMaster

  |3 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |3 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  FlickFanatic

  |5 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  SerialowaZuza

  |6 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |9 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  RetroReels

  |12 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Jak wygląda fabuła Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to film przygodowy na podstawie książki C.S. Lewisa pod tym samym tytułem. Akcja dzieje się podczas II wojny światowej, kiedy to czwórka rodzeństwa Pevensie: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja zostają wysłani z Londynu na wieś, do starego dworku profesora Kirke. Podczas zabawy chowanego Łucja przypadkowo przechodzi przez starą szafę do tajemniczej krainy zwanej Narnią. Poznaje tam fauna Tumnusa, który opowiada jej o Białej Czarownicy, władczyni Narnii, która zamieniła kraj w lodową pustynię. Łucja wraca do swojego świata, ale wkrótce cała czwórka rodzeństwa trafia do Narnii przez magiczną szafę. Dwaj bracia Piotr i Edmund słyszą od bobrów o proroctwie mówiącym, że Syn Adama i Córki Ewy pokonają Białą Czarownicę i przywrócą wiosenną porę w Narnii. Okazuje się, że rodzeństwo Pevensie ma wypełnić proroctwo.

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Gdzie obejrzeć film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa online?

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to film, który miał premierę już w 2005 roku, ale nadal można go obejrzeć online. Film dostępny jest na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Player. Za niewielką opłatą abonamentową można więc obejrzeć ten familijny klasyk fantasy w dobrej jakości HD z lektorem lub napisami w języku polskim. Film można też wypożyczyć lub kupić na platformach VOD takich jak Rakuten, Chili czy iTunes. Jeśli ktoś woli obejrzeć Opowieści z Narnii za darmo, z pewnością znajdzie ten tytuł na darmowych serwisach streamingowych, chociaż trzeba liczyć się z gorszą jakością obrazu i brakiem polskiego dubbingu.

Czy warto obejrzeć film Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Zdecydowanie tak! Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa to świetna familijna produkcja, która zadowoli zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Film łączy w sobie elementy baśniowej fantasy z wciągającą przygodą i uniwersalnymi wartościami takimi jak miłość, przyjaźń czy odwaga. Dodatkowym atutem jest świetna obsada znanych aktorów, efektowne zdjęcia, klimatyczna muzyka oraz doskonałe efekty specjalne, które pozwalają wczuć się w magiczny świat Narnii. Opowieści z Narnii to pozycja obowiązkowa dla każdego fana filmów fantasy i przygodowych historii. Gorąco polecam ten tytuł!

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa - obsada i aktorzy

W filmie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa występuje plejada znakomitych aktorów, co jest dodatkowym atutem tej produkcji. W rolach dzieci Pevensie zobaczymy m.in. Georgie Henley jako Łucję, Skandar Keynes jako Edmunda, William Moseley jako Piotra oraz Annę Popplewell jako Zuzannę. Białą Czarownicę gra utalentowana Tilda Swinton, a głosu Aslanowi, potężnemu lwu i władcy Narnii, użyczył Liam Neeson. W obsadzie pojawiają się również m.in. James McAvoy jako faun Tumnus, Ray Winstone jako głos lwa Aslana oraz Jim Broadbent jako profesor Kirke.

Najlepsze cytaty z filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii zawierają wiele zapadających w pamięć kwestii. Oto kilka najlepszych cytatów z tego filmu:

 • "Nie jest ważne do kogo należysz, lecz co robisz."
 • "Władza należy nie do silnego, ale sprawiedliwego."
 • "Lepiej jest nie wiedzieć, co przyniesie jutro, niż budzić fałszywą nadzieję."
 • "Trzeba w coś wierzyć. Wtedy wszystko jest możliwe."
 • "Gdy raz się wejdzie, nietrudno wejść ponownie."

Kogo gra główny bohater w Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Choć cała czwórka rodzeństwa Pevensie odgrywa istotną rolę w filmie, to bez wątpienia głównym bohaterem Opowieści z Narnii jest najmłodsza siostra - Łucja, w którą wciela się utalentowana, młoda aktorka Georgie Henley. To właśnie Łucja jako pierwsza odkrywa drogę do magicznej krainy Narnii przez tytułową starą szafę. Łucja okazuje się być odważna i pełna wiary. To ona jako pierwsza spotyka mieszkańców Narnii i dowiaduje się o panującym tam złu. Jej opowieść zapoczątkowuje fantastyczną przygodę całej czwórki bohaterów.

Dlaczego warto obejrzeć Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Istnieje wiele powodów, dla których Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa są warte obejrzenia. Po pierwsze, film opowiada niezwykle barwną i wciągającą historię, która zabierze widzów do magicznej krainy Narnii. Po drugie, produkcja ma świetną, gwiazdorską obsadę aktorów, którzy wspaniale wcielają się w swoje role. Po trzecie, efekty specjalne, kostiumy i scenografia prezentują się fantastycznie i pozwalają przenieść się do baśniowego świata pełnego stworzeń z legend. Po czwarte wreszcie, film niesie ze sobą uniwersalne przesłanie o sile dobra, miłości i przyjaźni. Gorąco polecam obejrzenie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa! To kino, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kto napisał scenariusz do Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Scenariusz do filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa powstał na podstawie powieści C.S. Lewisa pod tym samym tytułem. Książkę zekranizował scenarzysta Christopher Markus, znany z takich filmów animowanych jak Mulan czy Tarzan. Markus zachował wiernie ducha oryginału, ale też wprowadził pewne zmiany, aby lepiej dostosować historię do formatu filmu pełnometrażowego. Dodatkowo nad scenariuszem pracowali reżyser Andrew Adamson oraz Ann Peacock. Dzięki ich współpracy powstał barwny i wciągający scenariusz, który z powodzeniem przeniósł magiczny świat książki C.S. Lewisa na wielki ekran.

Jak wyglądała produkcja Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Produkcja Opowieści z Narnii była niezwykle ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem. Film kręcono w Nowej Zelandii, a zdjęcia rozpoczęły się już w czerwcu 2004 roku. Ekipa filmowa pracowała na 50 różnych plenerach rozsianych po całym kraju. Znaczną część zdjęć nakręcono w studiach na South Island. Aby oddać klimat zimowej Narnii, wiele scen filmowano przy sztucznie wytworzonym śniegu i lodzie. Stworzenie imponujących, baśniowych postaci, takich jak lew Aslan, wymagało ogromu pracy ze strony charakteryzatorów i twórców efektów specjalnych. Całość prac zajęła ponad rok, a budżet filmu wyniósł 180 milionów dolarów. Dzięki wysiłkowi twórców Opowieści z Narnii udało się oddać magię powieści C.S. Lewisa.

Gdzie obejrzeć zwiastun Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa?

Zwiastun filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa można obejrzeć na oficjalnym kanale dystrybutora Walt Disney Studios na platformie YouTube. Zwiastun trwa nieco ponad 2 minuty i znakomicie oddaje klimat filmu - widzimy magiczną szafę, która przenosi dzieci do świata fantasy, poznajemy głównych bohaterów oraz antagoniściów jak Biała Czarownica, a także mamy podgląd na fascynującą krainę Narnii. Zwiastun zachęca do obejrzenia całego filmu i z pewnością przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Gorąco polecam obejrzeć ten emocjonujący zwiastun przed seansem Opowieści z Narnii!

5 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 10254

Udostępnij