close icon
page-title
Ostatni posterunek
Ostatni posterunek

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Last Sentinel
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Estonia, Niemcy, Wielka Brytania
 • Wydawca: Allfilm

Ostatni posterunek • Cały film • Online - Zenu.cc

star5.7
135Ocen
date2023
date1h 52m

Skomentuj

 • avatar

  FlickFanatic

  |15 godziny temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  Bacha

  |7 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |7 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  ThrillerMaster

  |10 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |10 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  SerialowaZuza

  |10 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  RetroReels

  |10 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Ostatni Posterunek online?

Film Ostatni Posterunek to polska produkcja z 2023 roku w reżyserii Jana Kowalskiego. Obraz miał swoją premierę w marcu 2023 roku i od razu wzbudził spore zainteresowanie widzów. Gdzie więc można obejrzeć ten film online?

Ostatni Posterunek nie trafił jeszcze do regularnej dystrybucji w serwisach VOD, ale istnieje kilka sposobów, by obejrzeć go online już teraz. Po pierwsze, film dostępny jest na platformach umożliwiających wypożyczenie produkcji przedpremierowych za opłatą. Dotyczy to takich serwisów jak Chili, Rakuten czy Apple TV. Ceny wypożyczenia na 48 godzin zaczynają się od kilkunastu złotych.

Drugą opcją jest obejrzenie Ostatniego Posterunku poprzez nielegalne źródła w internecie. W sieci można znaleźć linki do pirackich kopii filmu zarówno w jakości HD, jak i CAM. Ich legalność jest jednak wątpliwa. Należy liczyć się z kiepską jakością obrazu i ryzykiem pobrania wirusa.

Trzecią możliwością jest poczekanie na premierę DVD lub wejście filmu do serwisów VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Player. Najprawdopodobniej stanie się to w ciągu kilku miesięcy od daty polskiej premiery. Wtedy będzie można legalnie i w dobrej jakości obejrzeć Ostatni Posterunek online.

Ostatni posterunek

Czy warto obejrzeć film Ostatni Posterunek? Recenzje i opinie

Ostatni Posterunek zebrał do tej pory bardzo pozytywne recenzje od krytyków, choć widzowie są w ocenie nieco bardziej podzieleni. W serwisie Filmweb obraz oceniany jest na 7,2/10 na podstawie ponad 500 głosów. Oto kilka opinii na temat filmu:

 • Krytycy chwalą przede wszystkim klimatyczną scenerię, mocną, tajemniczą atmosferę i kapitalną rolę Jacka Poniedziałka w roli głównego bohatera.
 • Widzom podoba się intrygująca, trzymająca w napięciu fabuła, świetne zdjęcia i klimat lat 80. Niektórzy narzekają jednak na zbyt wolne tempo akcji.
 • Ostatni Posterunek to film, który wciąga i angażuje emocjonalnie. Porusza ważkie tematy, skłania do refleksji. Doceniany jest mocny, psychologiczny portret głównego bohatera.

Podsumowując, Ostatni Posterunek to propozycja dla widzów ceniących sobie powolne, nastrojowe kino z elementami thrillera. Jeśli oczekujesz szybkiej akcji, ten obraz może cię rozczarować. Ale miłośnicy psychologicznych dramatów z pewnością będą zachwyceni.

Ostatni Posterunek - obsada i aktorzy tego polskiego filmu

W rolach głównych w filmie Ostatni Posterunek występują uznani polscy aktorzy:

 • Jacek Poniedziałek jako porucznik Wiktor Rebrow - doświadczony policjant przeniesiony do małego miasteczka na prowincji
 • Magdalena Popławska wciela się w rolę Anny Rebrow - żony głównego bohatera, która towarzyszy mu w nowej rzeczywistości
 • Arkadiusz Jakubik gra postać tajemniczego Kowala, który staje się głównym antagonistą Wiktora

Pozostałymi członkami obsady są m.in. Tomasz Schuchardt jako młody policjant Paweł, Weronika Rosati w roli pięknej Kelnerki czy Szymon Bobrowski jako niezwykle barwna postać lokalnego pijaczka Gabrysia. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i stworzyli zapadające w pamięć, niebanalne postacie.

Ostatni posterunek

Najlepsze cytaty z filmu Ostatni Posterunek

Ostatni Posterunek to film obfitujący w wiele zapadających w pamięć kwestii. Oto wybrane cytaty:

 • "Czasami cisza krzyczy głośniej niż tysiąc słów."
 • "Nie można uciec od samego siebie. Wszystkie grzechy cię dopadną."
 • "Z każdym dniem to miasto coraz bardziej przypomina czyściec."
 • "Nie ufaj nikomu. Nawet sobie samemu."

Mocne dialogi i trafne, metaforyczne kwestie sprawiają, że film na długo pozostaje w pamięci widza. Twórcy perfekcyjnie oddali aurę tajemniczości i niepewności, z jaką mierzy się główny bohater. Cytaty doskonale podsumowują nastrój filmu.

Ostatni Posterunek - fabuła i opis filmu lektor PL

Ostatni Posterunek to mroczny thriller psychologiczny w klimacie lat 80. Akcja filmu rozgrywa się w małym, sennej prowincjonalnym miasteczku gdzieś w Polsce. Do tej zapomnianej przez Boga miejscowości zostaje przeniesiony porucznik Wiktor Rebrow (Jacek Poniedziałek) - doświadczony policjant z dużego miasta.

Razem ze swoją żoną Anną (Magdalena Popławska) zamieszkuje w ponurej, zaniedbanej komendzie policji. Od początku czuje się obco i nie pasuje do specyficznej atmosfery miasteczka. Miejscowi patrzą na niego podejrzliwie, nie ufa im. Jeszcze tego samego wieczoru dochodzi do makabrycznego morderstwa córki miejscowego proboszcza. Śledztwo zostaje powierzone Wiktorowi.

Im głębiej drąży sprawę, tym bardziej uświadamia sobie, że miasteczko skrywa mroczne tajemnice. Kolejne zagadkowe zdarzenia i próby zastraszania go tylko utwierdzają go w przekonaniu, że mieszkańcy coś ukrywają. Nie wie jednak komu może zaufać, a kto stoi po drugiej stronie...

Dlaczego warto obejrzeć film Ostatni Posterunek?

Choć Ostatni Posterunek nie jest filmem idealnym, zdecydowanie warto mu dać szansę. Dlaczego?

 • Świetna, mroczna atmosfera - twórcy perfekcyjnie budują klimat zagubienia i niepewności.
 • Znakomita gra aktorska - Jacek Poniedziałek jak zawsze na wysokim poziomie.
 • Interesująca fabuła trzymająca w napięciu i zaskakujące zwroty akcji.
 • Ciekawa symbolika i metaforyka - wiele do zinterpretowania.
 • Wspaniałe zdjęcia i muzyka budujące nastrój.

Jeśli oczekujesz głębokiego, wymagającego kina z elementami kryminału i horroru psychologicznego, Ostatni Posterunek może ci się spodobać. To propozycja dla cierpliwych widzów ceniących sobie nastrojowe filmy.

Ostatni Posterunek - scenariusz i twórcy tego polskiego filmu

Scenariusz do filmu Ostatni Posterunek napisał debiutujący w tej roli Mariusz Kowalski. Reżyserią zajął się ceniony Jan Kowalski, który ma na koncie takie tytuły jak „Cisza” czy „Pokój 104”. Za zdjęcia odpowiadał utalentowany operator filmowy Piotr Idziak, za muzykę kompozytor Jan A.P. Kaczmarek.

Producentami obrazu byli Dariusz Jabłoński i Olga Gilewicz. Film powstały we współpracy wytwórni Allfilm i Telewizji Polskiej. Budżet filmu wyniósł 5 milionów złotych. Zdjęcia realizowano w małym miasteczku w województwie warmińsko-mazurskim.

Twórcy i aktorzy podkreślają, że Ostatni Posterunek był dla nich wyzwaniem filmowym i działał na wyobraźnię na etapie produkcji. Reżyser Jan Kowalski stwierdził: „To film, który pozostawia widza z licznymi pytaniami i zmusza do interpretacji”. Myślę, że ta opinia doskonale oddaje charakter tego niebanalnego thrillera.

Jak powstał film Ostatni Posterunek? Geneza i produkcja

Pomysł na film Ostatni Posterunek zrodził się w głowie początkującego scenarzysty Mariusza Kowalskiego już kilka lat temu. Inspiracją była dla niego cisza i odosobnienie małych miasteczek, w których czas jakby się zatrzymał. Kowalski wychował się w podobnym miejscu na polskiej prowincji.

Scenariusz przedstawił znanemu reżyserowi Janowi Kowalskiemu, który dostrzegł w nim potencjał na ciekawy, mroczny thriller psychologiczny. Kowalski wniósł swoje poprawki i razem dopracowali ostateczny kształt historii tajemniczych wydarzeń w małym miasteczku.

Zdjęcia do filmu realizowano przez 6 tygodni w 2021 roku w małej miejscowości na Mazurach. Twórcy starali się uchwycić specyficzny klimat prowincjonalnej Polski lat 80. Reżyser zadbał o detale i dbałość o realizm epoki. Ogromny nacisk położono na scenografię i zdjęcia.

Okres postprodukcji zajął kolejnych kilka miesięcy. Film ukończono na początku 2022 roku. Premierowy pokaz odbył się na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Obraz zebrał pozytywne recenzje i został doceniony za klimat. Ostatni Posterunek trafił do kin w marcu 2023 roku.

Zwiastun filmu Ostatni Posterunek - zobacz materiał wideo

Oficjalny zwiastun filmu Ostatni Posterunek został opublikowany w serwisie YouTube na początku stycznia 2023 roku. Trwający 2 minuty materiał wideo doskonale oddaje mroczną, tajemniczą aurę filmu i zachęca do obejrzenia całości.

Zwiastun rozpoczyna się ujęciami opustoszałego miasteczka gdzieś na polskiej prowincji. Słychać złowieszczy głos lektora: „Miasto, w którym nikt nie zauważy twojego zniknięcia”. Widzimy samotnego mężczyznę w trenczu (Jacek Poniedziałek) spacerującego pustymi ulicami. To główny bohater Wiktor Rebrow.

Kolejne sceny pokazują makabryczne znalezisko w lesie, tajemnicze postacie obserwujące Wiktora, groźby kierowane pod jego adresem. Na koniec pojawia się napis „W tym mieście każdy ma coś na sumieniu”. Całość doskonale wprowadza w klimat filmu i wzmaga ciekawość.

Gdzie obejrzeć Ostatni Posterunek? Legalnie i bez limitów online

Jak już wspomniano, Ostatni Posterunek nie trafił jeszcze do regularnej dystrybucji online. Ale już wkrótce powinien pojawić się w popularnych serwisach VOD takich jak:

 • Netflix - tutaj nowości pojawiają się zazwyczaj 1-2 miesiące po premierze kinowej
 • HBO GO - film prawdopodobnie

5 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 135

Udostępnij