Przymierze

Przymierze • Cały film • Online - Zenu.cc

rating7.8
1 844
Ocen
calendar2023
time2h 03m
Podczas swojej ostatniej tury w Afganistanie sierżant John Kinley (Jake Gyllenhaal) wraz ze swoim oddziałem wpadają w zasadzkę. Afgański tłumacz Ahmed (Dar Salim) ratuje życie Johna i razem udaje im się dotrzeć na amerykańską ziemię. Po jakimś czasie Kinley dowiaduje się, że jego wybawca wraz ze swoją rodziną nie otrzymali obiecanego bezpiecznego przejazdu do Ameryki. Chcąc spłacić swój dług wraca do strefy wojny, aby ich odzyskać, zanim talibowie upolują ich jako pierwszych.

Aktorzy

Actor Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Actor Dar Salim

Dar Salim

Actor Antony Starr

Antony Starr

Actor Jonny Lee Miller

Jonny Lee Miller

Actor Alexander Ludwig

Alexander Ludwig

Actor Emily Beecham

Emily Beecham

Actor Jason Wong

Jason Wong

Actor Swen Temmel

Swen Temmel

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak oceniają Przymierze widzowie i krytycy? Recenzje produkcji

Przymierze to najnowszy film akcji w reżyserii Guya Ritchiego, który miał swoją premierę 19 kwietnia 2023 roku. Produkcję wyprodukowało studio STX Films, a w rolach głównych wystąpili znani aktorzy, m.in. Jason Statham, Hugh Grant oraz Aubrey Plaza. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno ze strony krytyków, jak i widzów.

Większość recenzentów chwali Przymierze za świetnie zrealizowaną akcję, dynamiczny montaż i dobrą chemię pomiędzy aktorami. Krytycy doceniają typowy dla Guya Ritchiego styl - szybkie tempo, czarny humor i efektowne sceny walki. Podkreślają, że reżyserowi ponownie udało się stworzyć produkcję, która wciąga i bawi od pierwszej do ostatniej minuty.

Z kolei widzowie w opiniach przede wszystkim zwracają uwagę na wciągającą fabułę, charyzmatycznych bohaterów oraz liczne zwroty akcji. Przymierze określane jest jako doskonały film na relaks i rozrywkę. Widzowie chwalą aktorstwo Stathama i Granta, którzy świetnie odnajdują się w swoich rolach. Zdaniem wielu jest to jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat.

Przymierze

Gdzie obejrzeć Przymierze online? Opcje oglądania filmu w sieci

Przymierze jest obecnie dostępne online na kilku popularnych platformach streamingowych. Jeśli chcemy obejrzeć ten film w Internecie, mamy kilka opcji.

Po premierze kinowej Przymierze trafiło na iTunes oraz Google Play, gdzie można wypożyczyć produkcję w standardowej cenie wypożyczenia nowości filmowych. Co ważne, wypożyczając film, otrzymujemy dostęp w wysokiej jakości HD.

Kolejną opcją jest obejrzenie Przymierza na platformach streamingowych HBO Max oraz Netflix. Na obu serwisach znajdziemy tę produkcję w bogatej bibliotece filmów. Dzięki temu możemy obejrzeć ją w dowolnym momencie po wykupieniu subskrypcji.

Ostatnią opcją jest skorzystanie z platformy Rakuten TV, gdzie Przymierze jest dostępne do wypożyczenia lub zakupu. Ceny są zbliżone do iTunes i Google Play. Rakuten TV daje możliwość oglądania w jakości 4K, jeśli dysponujemy odpowiednim sprzętem.

Kulisy powstawania Przymierza. Scenariusz i realizacja produkcji

Przymierze to kolejny projekt Guya Ritchiego osadzony w realiach przestępczego półświatka. Reżyser znany jest z tego typu produkcji gangsterskich, takich jak Przekręt czy RocknRolla. Tym razem inspiracją była powieść The Covenant autorstwa Jamesa Byrona Hugginsa z 1991 roku.

Scenariusz do filmu powstał na bazie książki, ale wprowadzono w nim wiele zmian. Za adaptację odpowiadali Guy Ritchie oraz Ivan Atkinson i Marn Davies. Panowie współpracowali już przy wcześniejszych filmach reżysera. Dzięki temu doskonale znali jego styl i oczekiwania.

Zdjęcia do Przymierza realizowano w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Film kręcono m.in. w Londynie, Birmingham, Północnej Karolinie i Massachusetts. Okres zdjęciowy trwał od maja do września 2022 roku. Montaż filmu zajął kolejne miesiące, aby na początku 2023 roku Przymierze było gotowe do dystrybucji.

Przymierze

Fabuła i bohaterowie Przymierza. O czym opowiada film?

Fabuła Przymierza skupia się na losach żołnierza Armii Stanów Zjednoczonych o imieniu Ezekiel "Zeke" (Jason Statham). Po zwolnieniu ze służby mężczyzna prowadzi spokojne życie na emeryturze.

Sytuacja zmienia się, gdy pewnego dnia do Zeke'a przychodzi tajemniczy Agent (Hugh Grant). Okazuje się, że jego była jednostka została zdekonspirowana, a żołnierze są kolejno mordowani. Zeke niechętnie decyduje się pomóc Agentowi w zbadaniu sprawy.

Wkrótce bohaterowie odkrywają mroczną tajemnicę sięgającą czasów wojny w Zatoce Perskiej. By uratować siebie i bliskich muszą stawić czoła potężnemu przeciwnikowi. W tym celu Zeke reaktywuje stary oddział i rozpoczyna pogoń za prawdą.

W pozostałych rolach wystąpili m.in. Aubrey Plaza jako tajemnicza Saraya, Cary Elwes wcielający się w generała Connolly'ego oraz Ralph Ineson jako główny antagonista - Sheik Muhammad.

Cytaty z Przymierza - Pamiętne kwestie z filmu

Przymierze zawiera wiele zapadających w pamięć kwestii. Oto niektóre z najlepszych cytatów z filmu:

 • "Zbieramy stary gang. Czas znowu napsuć trochę krwi." - Zeke
 • "Jeśli chcesz przeżyć tę noc, trzymaj się blisko mnie." - Saraya do Zeke'a
 • "Znasz mnie. Zawsze trafiam tam, gdzie jest największe bagno." - Agent
 • "Mam dość ukrywania się w cieniu. Nadszedł czas, by wypełnić Przymierze." - Sheik Muhammad
 • "Walczyłeś za ten kraj przez całe życie. Teraz walczysz o własne przetrwanie." - Connolly do Zeke'a
 • "Gdy jesteśmy razem, jesteśmy nie do zatrzymania. I oni o tym dobrze wiedzą." - Zeke do swojej jednostki
 • Dlaczego warto obejrzeć Przymierze? Atuty i wady produkcji

  Przymierze to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. Co przemawia za tym, by poznać tę produkcję?

  Przede wszystkim jest to typowy Guy Ritchie - szybki, dynamiczny i pełen akcji. Reżyser serwuje nam sprawnie zrealizowane sceny walki i pościgów. Film trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. Dodatkowym atutem są świetni aktorzy, zwłaszcza charyzmatyczny duet Statham-Grant.

  Fabuła także zachęca do seansu. Tajemnicza intryga, niebezpieczni przeciwnicy i walka z czasem to elementy, które wciągają widza. Nie brakuje zwrotów akcji i niespodziewanych momentów. Mroczna zagadka z przeszłości tylko podnosi atrakcyjność historii.

  Do wad można zaliczyć pewne niedoskonałości scenariusza i schematyczność niektórych wątków. Całość jest jednak na tyle dynamiczna i błyskotliwie zrealizowana, że niedociągnięcia schodzą na dalszy plan. Ogólna ocena filmu jest zdecydowanie pozytywna.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Iron Man
  2. Avengers: Koniec gry
  3. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  4. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
  5. Niepokonany
  6. Venom 2: Carnage
  7. Breakout
  8. Wstęp Wzbroniony
  9. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
  10. Dzika noc
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 1844
  Udostępnij serial

  10 Komentarzy

  avatar

  Kinoman

  Ogromna baza filmów i seriali, jest w czym wybierać.
  avatar

  Mariusz19

  Osobiście daje wielki plus dla zenu.pl, można tutaj oglądać najlepsze filmy online i seriale online. Dziękuję za tak sporą dawkę materiału na wolne dni :)
  avatar

  tyfus

  Byłem w kinie i oceniam ten film online na mocne 7.5
  avatar

  moniax

  Dzięki za film, nigdzie go nie mogłam znaleźć 🥰
  avatar

  PI

  Jeśli mam być szczery to nie widzę żadnej róznicy pomiedzy hd a 4k. Ale ogólnie film polecam, calkiem spoko
  avatar

  Glowa

  Przymierze oceniam 8.5/10
  avatar

  mocny

  film oceniam 8/10 ;)
  avatar

  ReyCurs

  Cos dla rodzin ;)
  avatar

  Gumbol

  dobry film
  avatar

  Bunia

  Przydałoby się więcej bajek dla dzieci