close icon
page-title
Sechs Schwedinnen von der Tankstelle
Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Sechs Schwedinnen von der Tankstelle
 • Język oryginalny: Niemiecki
 • Kraj produkcji: Szwajcaria

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle • Cały film • Online - Zenu.cc

star6.4
20Ocen
date1980
date1h 25m

Skomentuj

 • avatar

  Bacha

  |2 godziny temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  SerialowaZuza

  |3 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  ThrillerMaster

  |4 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |5 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  BoczekBambo

  |5 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |6 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  RetroReels

  |8 dni temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  DramaDevotee

  |10 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  FlickFanatic

  |11 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam

Spis treści

Gdzie obejrzeć Sechs Schwedinnen von der Tankstelle online?

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to kultowy niemiecki film komediowy z 1980 roku, który do dziś cieszy się sporą popularnością. Chociaż od premiery minęło już ponad 40 lat, wciąż warto go obejrzeć, aby poznać tę produkcję filmową. Gdzie można obejrzeć Sechs Schwedinnen von der Tankstelle online?

Osoby poszukujące tego filmu w Internecie mogą napotkać pewne trudności, gdyż nie jest on dostępny na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix czy HBO GO. Jednak fani kina niemieckiego na pewno znajdą sposoby, by obejrzeć ten kultowy obraz online.

Jedną z opcji jest skorzystanie z serwisów udostępniających treści video na życzenie. Tam Sechs Schwedinnen von der Tankstelle może być dostępny do wypożyczenia lub kupienia w formie cyfrowej. Warto również śledzić strony internetowe kin studyjnych - być może któreś z nich zdecyduje się pokazać ten film w ramach repertuaru.

Opcją dla fanów jest także poszukiwanie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle w serwisach z filmami na YouTube. Czasem można tam znaleźć starsze produkcje udostępniane przez użytkowników. Jednak trzeba pamiętać, że takie materiały mogą być niskiej jakości i zniknąć w każdej chwili.

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Fabuła Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - o czym jest ten film?

Fabuła filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle skupia się na grupie szwedzkich studentek, które przyjeżdżają do Niemiec i podejmują pracę na stacji benzynowej. Ich obecność wzbudza sensację w okolicy i przyciąga wielu ciekawskich klientów na stację.

Seksowne Szwedki, w tym główna bohaterka Marina, wpadają na pomysł, by stację benzynową zamienić w instytut piękności i salon masażu. Ich zabiegi cieszą się wielką popularnością wśród męskich klientów, którzy ustawiają się w długiej kolejce, by skorzystać z „oferty”.

Jednak w pewnym momencie na stacji zjawia się inspekcja. Szwedki muszą się teraz zmierzyć z niemiecką biurokracją i groźbą deportacji. Na szczęście udaje im się uniknąć kłopotów dzięki fortelowi Marinej.

Film pełen jest zabawnych sytuacji i gagów opartych na stereotypowym postrzeganiu Szwedów jako osób wolnych obyczajowo. To lekka komedia obyczajowa z charakterystycznym humorem lat 80.

Aktorzy występujący w filmie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

W rolach głównych szwedzkich bohaterek wystąpiły:

 • Nina van Pallandt jako Marina
 • Inger Sundh jako Anna
 • Katja Rupé jako Stella
 • Nina Wahlström jako Tanya
 • Maria Mora jako Berit
 • Kicki Rundgren jako Curry

W pozostałych rolach zobaczymy popularnych niemieckich aktorów tamtych lat, m.in. Wolfa Rotha jako inspektora, Alfreda Böhmkego jako dyrektora stacji benzynowej czy Ralpha Herforta jako mechanika.

Film był jedną z najgłośniejszych produkcji z udziałem szwedzkiej aktorki Niny van Pallandt, która wcieliła się w główną rolę nieustraszonej Marinej. Poza nią na planie pojawiło się wiele pięknych szwedzkich aktorek, które wnoszą lekki, beztroski klimat lat 80.

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Najlepsze cytaty z Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - które zapamiętasz?

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to film pełen świetnych, zabawnych kwestii. Oto kilka cytatów, które na pewno zapadną w pamięć:

 • "Musimy zmienić to miejsce w instytut piękności!" - pomysł Marinej na stację benzynową
 • "Co się stało z moją spokojną stacją benzynową?" - dyrektor stacji oburzony na widok długiej kolejki
 • "Szwedki to najlepsze masażystki na świecie" - zachwycony klient
 • "Masaż szwedzki, 75 marek" - cennik usług na stacji
 • "Przyszedłem zatankować samochód, a zatankowałem sam siebie" - usatysfakcjonowany klient po "masażu"

Film pełen jest tego typu żartobliwych dialogów i sytuacji, które z pewnością rozbawią widza. To komedia klasy B z charakterystycznym, lekkim klimatem lat 80.

Recenzje filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - warto obejrzeć?

Mimo iż od premiery Sechs Schwedinnen von der Tankstelle minęło już ponad 40 lat, wciąż ma on swoich wiernych fanów, którzy polecają go jako lekką, zabawną komedię obyczajową. Co ciekawe, nawet po latach film wzbudza skrajne oceny.

Zwolennicy takiego gatunku kina chwalą go za absurdalny humor i zabawne kreacje aktorskie. Doceniają też charakterystyczny, bezpretensjonalny klimat produkcji z lat 80. Podkreślają, że to świetna propozycja dla fanów kina klasy B.

Krytycy z kolei zarzucają filmowi płytkość, przerysowane postaci i posługiwanie się krzywdzącymi stereotypami. Uważają go za produkcję, która nie sprawdziła się artystycznie i nie wytrzymała próby czasu.

Mimo tych mieszanych ocen, Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to propozycja dla widzów o konkretnych gustach i poczuciu humoru. Jeśli ktoś oczekuje komedii w stylu lat 80., na pewno będzie zadowolony. Dla pozostałych może to być raczej ciekawostka, niż film do poważnego obejrzenia.

Dlaczego warto obejrzeć Sechs Schwedinnen von der Tankstelle?

Chociaż Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to dość kontrowersyjny obraz, warto obejrzeć go choćby z kilku powodów:

 • Lekka, zabawna fabuła i humor sytuacyjny w klimacie komedii lat 80.
 • Atrakcyjne aktorki w rolach Szwederek - Nina van Pallandt, Inger Sundh i inne.
 • Ciekawe role niemieckich aktorów drugoplanowych.
 • Poczucie nostalgii i powrotu do klimatu starych komedii.
 • Ciekawostka dla fanów kina niemieckiego i klasy B z tamtych lat.

Nawet po latach Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to propozycja dla widzów tęskniących za lekkimi komediami obyczajowymi z minionej epoki. Film z pewnością dostarczy rozrywki fanom niezobowiązującego humoru lat 80.

Główny bohater Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - kim jest?

Główną bohaterką filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle jest postać o imieniu Marina, w którą wciela się szwedzka aktorka Nina van Pallandt.

Marina to jedna z sześciu Szwedkzek, które przyjeżdżają do Niemiec i podejmują pracę na zapomnianej stacji benzynowej. To ona jako pierwsza wpada na pomysł, by zamienić nudną stację w modny salon piękności i gabinet masażu dla panów.

Marina tryska humorem, pomysłami i radością życia. Jest nieustraszona i zawsze stara się wybrnąć z kłopotliwych sytuacji, co udowadnia w finale filmu. Kocha flirt z klientami stacji i droczenie się z nimi. Jest typem wolnomyślicielki i feministki lat 80.

Jej buntownicza natura daje wiele zabawnych sytuacji, a chemia z innymi aktorami sprawia, że postać Marinej jest motorem napędowym tej komedii. To zdecydowanie najciekawsza i najbarwniejsza bohaterka całego filmu.

Seans filmowy Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - gdzie i kiedy obejrzeć?

Fani, którzy chcieliby obejrzeć Sechs Schwedinnen von der Tankstelle na dużym ekranie, powinni wypatrywać seansów w niezależnych kinach lub klubach filmowych.

Warto śledzić repertuary kin studyjnych w większych miastach. Być może któreś z nich zdecyduje się na projekcję tego kultowego filmu z 1980 roku w ramach cyklu „Klasyka kina”.

Opcją są również pokazy specjalne organizowane przez kluby miłośników kina, domu kultury lub stowarzyszenia. Tego typu Seanse często dotyczą właśnie starszych produkcji, które już rzadko pojawiają się w telewizji czy na DVD.

Warto także śledzić repertuary kin plenerowych latem - być może któreś z nich sięgnie po Sechs Schwedinnen von der Tankstelle, aby umilić letnie wieczory. To z pewnością byłaby ciekawa odskocznia od codzienności i powrót do klimatu starych komedii sprzed lat.

Zwiastun Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - zachęca do obejrzenia filmu?

Zwiastun filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle ukazuje jego lekki, komediowy charakter. Widzimy grupę atrakcyjnych Szwedków pracujących na mało obleganej stacji benzynowej i wpadających na szalony pomysł, by ją odmienić.

Kolejne ujęcia pokazują zamienianie stacji w instytut piękności, a także tłumy zachwyconych klientów, którzy oblegają nowy „zakład”. Nie brak też komicznych scen z wizytą inspekcji oraz zabawnych dialogów bohaterek.

Zwiastun oddaje klimat zabawnej komedii lat 80., pełnej stereotypów i dwuznacznych sytuacji. Ukazuje typowy dla tamtych lat humor oparty na luźnej fabule i gagach. Na pewno zachęca fanów kina rozrywkowego do obejrzenia całości.

Scenariusz i reżyseria Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - kto za tym stoi?

Scenariusz do filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle napisał niemiecki reżyser Sigi Rothemund wspólnie z Manfredem Purzertem. Rothemund był twórcą wielu popularnych niemieckich komedii w latach 70. i 80. Jego filmy cechował lekki, niezobowiązujący humor.

Sam również zasiadł na stołku reżyserskim, tworząc Sechs Schwedinnen von der Tankstelle w konwencji swoich ulubionych komediowych historii, pełnych gagów, dwuznacznych sytuacji i zabawnych bohaterek. Film okazał się przebojem, a w 1985 roku doczekał się nawet sequela.

Lekki scenariusz i reżyseria Rothemunda trafiły w gusta ówczesnej publiczności, która och

5 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 20

Udostępnij