Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Sindbad: Legenda siedmiu mórz • Cały film • Online - Zenu.cc

rating6.9
1 900
Ocen
calendar2003
time1h 30m
Sindbad musi odszukać Księgę Pokoju, o której kradzież go posądzono. Odzyskanie jej nie jest łatwe. Na drodze żeglarza staje wiele morskich potworów. Podróż dodatkowo utrudnia mu bogini Eris, która za wszelką cenę pragnie przeszkodzić Sindbadowi i jego załodze. W podróży towarzyszy mu piękna Marina, która pokazuje, że kobieta na pokładzie statku nie jest ciężarem lecz członkiem załogi.

Aktorzy

Actor Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer

Actor Frank Welker

Frank Welker

Actor Joseph Fiennes

Joseph Fiennes

Actor Brad Pitt

Brad Pitt

Actor Dennis Haysbert

Dennis Haysbert

Actor Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones

Actor Jim Cummings

Jim Cummings

Actor Conrad Vernon

Conrad Vernon

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Sindbad: Legenda siedmiu mórz online?

Sindbad: Legenda siedmiu mórz to animowany film przygodowy na motywach arabskich baśni z 2003 roku. Produkcja została wyreżyserowana przez Patricka Gilmore'a i Tima Johnsona na zlecenie wytwórni DreamWorks Animation. Choć od premiery filmu minęło już ponad 15 lat, wciąż można go obejrzeć online na wybranych platformach streamingowych.

Film dostępny jest m.in. w serwisach Netflix oraz HBO GO. W Netflixie dostępny jest zarówno w wersji z polskim dubbingiem, jak i z polskimi napisami. Z kolei w HBO GO można go obejrzeć wyłącznie z lektorem. Oprócz tego Sindbad: Legenda siedmiu mórz od czasu do czasu pojawia się w ramówce telewizji Polsat oraz TVP ABC.

Alternatywnie można wypożyczyć płytę DVD z filmem w wybranych wypożyczalniach. Warto również śledzić player.pl - czasem pojawia się tam okazja do obejrzenia Sindbada za niewielką opłatą.

Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Czy warto obejrzeć film Sindbad: Legenda siedmiu mórz z polskim lektorem?

Sindbad: Legenda siedmiu mórz to produkcja, która z powodzeniem zabawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Film odwołuje się do znanych baśniowych motywów, ale w całkiem nowym, dynamicznym wydaniu. Jego atutem są efektowne sceny akcji, fantastyczna animacja oraz sympatyczni bohaterowie.

Polski dubbing również stoi na wysokim poziomie. Głosu głównemu bohaterowi - Sindbadowi - użyczył Maciej Stuhr. Księżniczkę Marinę dubbingowała zaś Agnieszka Kunikowska. Aktorzy świetnie oddali charakter postaci, dlatego seans z polskim lektorem jest bardzo komfortowy.

Podsumowując, Sindbad: Legenda siedmiu mórz to film, który warto obejrzeć w wersji z polskim dubbingiem. Zarówno dzieci, jak i dorośli doskonale się przy nim bawią. Jest to produkcja dynamiczna, zabawna i pełna przygód.

Aktorzy w filmie Sindbad: Legenda siedmiu mórz - obsada i role

Poniżej znajduje się lista aktorów, którzy użyczyli głosu poszczególnym postaciom w filmie Sindbad: Legenda siedmiu mórz:

 • Maciej Stuhr - Sindbad
 • Agnieszka Kunikowska - Księżniczka Marina
 • Piotr Fronczewski - Proteus
 • Janusz Zadura - Piracie Cetus
 • Jarosław Boberek - Kale
 • Cezary Poks - Rat

Głównym bohaterem jest tytułowy żeglarz i poszukiwacz przygód Sindbad. Jego przyjacielem jest Proteus - książę Syrakuz. Pewnego dnia Sindbad uprowadza Proteusa i przywłaszcza sobie jego tożsamość, aby ukraść Mapę Siedmiu Mórz. To prowokuje pościg, w którym biorą udział m.in. piękna księżniczka Marina oraz banda piratów dowodzona przez potwora morskiego - Cetusa.

Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Fabuła filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz - o czym jest ten film?

Akcja filmu rozpoczyna się, gdy tytułowy bohater - żeglarz Sindbad - wraca do rodzinnego miasta po kolejnej nieudanej wyprawie. Jego przyjaciel, książę Proteus, ślubuje się z piękną księżniczką Mariną. Jako prezent ślubny otrzymuje Mapę Siedmiu Mórz, prowadzącą do tytułowych siedmiu mórz. Legenda głosi, że kto zdobędzie łupy ze wszystkich siedmiu mórz, zostanie władcą oceanów.

Sindbad postanawia wykraść Mapę i wyruszyć na poszukiwanie skarbów. Aby zmylić pościg, przybiera tożsamość Proteusa. Książę zostaje uwięziony, a Sindbad wyrusza w rejs ze skradzioną Mapą. W pościg za nim rusza księżniczka Marina na czele straży królewskiej. Tymczasem Proteusowi udaje się uciec z więzienia i przejąć statek piratów dowodzonych przez potwora morskiego Cetusa.

W finale Sindbad, Marina i Proteus łączą siły, aby pokonać Cetusa i odzyskać Mapę Siedmiu Mórz. Walka rozgrywa się w mitycznym Królestwie Siedmiu Mórz. Bohaterowie muszą stawić czoła licznym niebezpieczeństwom i pułapkom. Ostatecznie udaje im się pokonać Cetusa i odzyskać skradzioną Mapę.

Najlepsze cytaty z filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz:

 • "Nie ma takiej siły w niebie i na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed spełnieniem mojego przeznaczenia." - Sindbad
 • "Trzeba poświęcić małe rzeczy, żeby osiągnąć wielkie cele." - Sindbad
 • "Lepiej żyć jeden dzień jako tygrys niż całe życie jako kot." - Sindbad
 • "Idę tam, gdzie mnie nogi poniosą." - Sindbad
 • "Spełnij marzenia i stań się panem własnego losu." - Sindbad

Sindbad to postać charyzmatyczna i pełna życiowej mądrości. Jego cytaty doskonale oddają ducha przygody i determinację w dążeniu do celu. Stanowią inspirację, by spełniać marzenia i korzystać z życia pełną piersią.

Recenzje filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz - co mówią widzowie?

Sindbad: Legenda siedmiu mórz spotkał się z pozytywnym odbiorem widzów. W serwisie Filmweb uzyskał ocenę 7,1/10 na podstawie ponad 1500 głosów. Widzowie chwalą przede wszystkim:

 • Efektowną animację
 • Brawurowe sceny akcji i walk
 • Ciekawą fabułę nawiązującą do mitologii
 • Humor i lekki, przygodowy klimat

Niektórzy krytykują schematyczność niektórych wątków i przewidywalność fabuły. Mimo to ogólny odbiór jest bardzo pozytywny. Film bawi, angażuje i zachęca do podróżowania w nieznane. Jest to dobre kino familijne, które spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Główny bohater w filmie Sindbad: Legenda siedmiu mórz - kim jest?

Głównym bohaterem filmu jest tytułowy Sindbad - śmiały żeglarz i poszukiwacz przygód. Jest postacią pozytywną, ale ma w sobie również sporo wad. Z jednej strony Sindbad kieruje się szlachetnymi pobudkami - chce spełniać marzenia i zrealizować swoje przeznaczenie. Jednak czasem działa egoistycznie i lekkomyślnie.

Sindbad jest odważny, pomysłowy i zaradny. Potrafi walczyć imanipulować innymi, by osiągnąć zamierzony cel. Jest też dowcipny i elokwentny. Zawsze stara się wybrnąć z opresji, używając fortelu i przebiegłości. Dzięki swoim zdolnościom wielokrotnie udaje mu się uniknąć niebezpieczeństwa.

Mimo wad Sindbad jest postacią sympatyczną i interesującą. Jego motto życiowe brzmi: "Idę tam, gdzie mnie nogi poniosą". Uosabia wolność, niezależność i realizację marzeń. Dlatego widzowie kibicują mu i wybaczają niedoskonałości.

Dlaczego warto obejrzeć film Sindbad: Legenda siedmiu mórz?

Istnieje wiele powodów, by obejrzeć film Sindbad: Legenda siedmiu mórz. Po pierwsze, jest to po prostu bardzo dobra, familijna rozrywka. Film ma szybkie tempo, humor i sceny pełne akcji. Można przy nim świetnie się bawić.

Po drugie, animacja prezentuje naprawdę wysoki poziom jak na 2003 rok. Twórcy stworzyli barwny, magiczny świat, który zachwyca detaleami. Efekty specjalne, zwłaszcza podczas scen walk i pościgów, robią duże wrażenie.

Po trzecie wreszcie, Sindbad to sympatyczny bohater, z którym łatwo się utożsamić. Jego historia pokazuje, że marzenia warto realizować, nawet jeśli napotykamy na swojej drodze przeszkody. Film ma pozytywny przekaz i zostawia widza z uśmiechem na twarzy.

Zwiastun filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz - zachęca do seansu

Zwiastun filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz świetnie wprowadza w klimat produkcji i zachęca do obejrzenia całości. Rozpoczyna się od ujęcia tytułowego bohatera na tle zachodzącego słońca. Sindbad wyrusza właśnie w kolejną podróż, aby spełnić swoje marzenia. Słyszymy monolog o tym, że każdy może zostać panem własnego losu.

Następnie zwiastun pokazuje kolejne sceny z filmu. Widzimy pościg statków, akrobacje Sindbada, walkę z potworem morskim i wejście bohaterów do mitycznego królestwa. Materiał obiecuje niezapomnianą przygodę, humor i niebezpieczeństwa. Zapowiedź kończy się ujęciem unoszącego się w powietrzu Sindbada. Całość zachęca do obejrzenia filmu i przeniesienia się do fantastycznego świata.

Scenariusz i reżyseria filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz

Scenariusz do filmu Sindbad: Legenda siedmiu mórz napisał Jordan Kerner. Opowieść inspirowana jest motywami z baśni arabskich, zwłaszcza z cyklu baśni "Tysiąc i jedna noc". Kerner stworzył oryginalną historię na kanwie tych motivów. W scenariuszu pojawia się wiele typowych elementów baśniowych, takich jak magiczna mapa, mityczne królestwo czy potwór morski.

Film wyreżyserowali wspólnie Patrick Gilmore i Tim Johnson. Reżyseria koncentruje się przede wszystkim na rozrywkowym aspekcie produkcji. Tempo akcji jest bardzo szybkie, a sekwencje walk i pościgów pełne energii. Twórcy umiejętnie łączą elementy komediowe z dramatycznymi. Całość utrzymana jest w konwencji familijnej przygody.

Film został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, choć nie odniósł spektakularnego sukcesu kasowego. Mimo to na trwałe wpisał się do kanonu animacji przygodowych dla całej rodziny. Warto go obejrzeć, aby poczuć

10 Podobnych Filmów:

 1. Iron Man
 2. Avengers: Koniec gry
 3. Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
 4. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
 5. Niepokonany
 6. Venom 2: Carnage
 7. Breakout
 8. Wstęp Wzbroniony
 9. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia
 10. Dzika noc
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1900
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

IndianaJone

Super jakość tego filmu. Zdecydowanie lepiej niż w innych serwisach.
avatar

AmerykaDzika

Bardzo dobry film. Chociaż nie przepadam za takimi klimatami to ten wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Dobrze ze jest zenu.pl
avatar

Bartas

Ten film online zasługuje na najlepszą ocenę czyli 10/10. Uszanowanko należy się dla zenu.pl! Po rejestracji można oglądać do woli!
avatar

General99

Chciałem obejrzeć ten film online od kiedy była premiera ale nigdzie nie mogłem znaleźć, dopiero na zenu.pl znalazłem materiał i to jeszcze z legalnego źródła! Polecam!!
avatar

martula

Przydaloby sie tutaj więcej pozycji dla dzieci, póki co widzę większość dla dorosłych...
avatar

legionista

Dobrze ze nie ma tutaj żadnych limitow :) Wyszukiwarka hula aż miło!
avatar

Glowa

Sindbad: Legenda siedmiu mórz oceniam 8.5/10
avatar

Tamagotchi

Polecam 10/10
avatar

Curti

Moge polecic
avatar

Cylinderek

rzadko oglądam filmy tego typu, ale ten szczerze polecam, jest super 10/10 a co do pytań to na CDA jest Cały film Online, ale jakoś tragiczna.. chyba nagrywane domofonem w kinie xD, na szczęście tutaj można znaleźć źródła do filmów bez problemów w bardzo dobrej jakości