close icon
page-title
Whiplash
Whiplash

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Whiplash
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Bold Films

Whiplash • Cały film • Online - Zenu.cc

star8.4
14581Ocen
date2014
date1h 47m

Skomentuj

 • avatar

  RetroReels

  |9 godziny temu
  Ludzie którzy mają problem z odpaleniem streama = 🤓
 • avatar

  ThrillerMaster

  |3 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  Bacha

  |3 dni temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  BoczekBambo

  |4 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  DramaDevotee

  |5 dni temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć filmu
 • avatar

  FlickFanatic

  |7 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |8 dni temu
  Jak dla mnie film całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |10 dni temu
  dobryyyy
 • avatar

  KamilPatrykDawid

  |10 dni temu
  Wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 8.4
 • avatar

  SerialowaZuza

  |13 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Jak się nazywa reżyser Whiplasha?

Whiplash to przełomowy, dynamiczny film z 2014 roku w reżyserii Damiena Chazelle'a. Ten młody, utalentowany twórca zrewolucjonizował kino dramatem muzycznym o perkusiście studenta (Miles Teller), który zostaje poddany brutalnemu trenowaniu przez bezwzględnego instruktora (J.K. Simmons). Chazelle zainspirował się własnymi doświadczeniami jako studenta konserwatorium muzycznego, ukazując mroczną stronę dążenia do doskonałości.

Przełomowy film Chazelle'a zdobył ogromne uznanie krytyków i widzów. Reżyser otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny oraz Złoty Glob dla najlepszego scenariusza. Whiplash uznano za jeden z najwybitniejszych debiutów reżyserskich ostatnich lat, a Chazelle błyskawicznie stał się jednym z najgorętszych nazwisk w branży.

Po sukcesie Whiplasha Damien Chazelle podążył za marzeniami, realizując kolejne muzyczne i dramatyczne projekty. JegoLa La Land z 2016 roku był absolutnym hitem, zdobywając 6 Oscarów. 35-letni reżyser ma już na koncie kilka ważnych dzieł, a jego kariera zapowiada kolejne znakomite filmy.

Whiplash

Kto jest głównym bohaterem Whiplasha?

Głównym bohaterem Whiplasha jest Andrew Neyman, utalentowany i zdeterminowany student gry na perkusji. W tej ikonicznej roli występuje Miles Teller, którego kreacja przyniosła mu nominację do Oscara. Andrew to młody człowiek gotowy poświęcić wszystko dla osiągnięcia wymarzonej doskonałości w muzyce jazzowej.

W kontrastowym portrecie nauczyciela bezwzględnego Terence'a Fletchera fenomenalny J.K. Simmons stwarza jedną z najbardziej pamiętnych i przykrych postaci mentorów na ekranie. Przerażający sposób prowadzenia zajęć przez Fletchera staje się dla Andrew zarazem wyzwaniem, jak i przekleństwem.

Napięcie między dwiema silnymi osobowościami, instruktorem i uczniem, tworzy elektryzujący konflikt w sercu Whiplasha. Obserwujemy nie tylko zderzenie charakterów, ale także fundamentalny spór o samą naturę poświęcenia i dążenia do mistrzowskiej doskonałości w sztuce.

Jak Andrew dążył do perfekcji w Whiplash?

W filmie Whiplash Andrew Neyman z maniakalną determinacją i uporem dąży do wirtuozerskiej perfekcji jako perkusista. Ogromna presja, jaką wywiera na niego bezwzględny instruktor Fletcher, prowadzi do obsesyjnych, wyczerpujących treningów i niemal całkowitego podporządkowania życia jednej pasji.

Andrew wielokrotnie poddawany jest przytłaczającym próbom w trakcie brutalnych prześladowań przez Fletchera. Nauczyciel znęca się nad nim psychicznie i fizycznie, doprowadzając do samookaleczeń i wyczerpania. Dla Andrew jednak nie ma nic poza muzyką i pragnieniem osiągnięcia mistrzostwa.

Ten zdeterminowany perkusista stopniowo poświęca więzi rodzinne, relacje osobiste i zdrowie psychiczne, żeby sprostać nieludzkim oczekiwaniom Fletchera. Doprowadzony na skraj wytrzymałości, Andrew zaczyna przekraczać granice zdrowego rozsądku i człowieczeństwa w pogoni za doskonałością w muzyce.

Gdzie obejrzeć Whiplash cały film za darmo?

Jeśli chcesz obejrzeć Whiplash online, masz kilka opcji. Legalną i wygodną metodą jest skorzystanie z płatnych serwisów streamingowych oferujących ten znakomity film. Jedną z dobrych możliwości jest zenu.pl, gdzie Whiplash dostępny jest w opcji z lektorem lub napisami w języku polskim.

Alternatywnie możesz wypożyczyć lub kupić Whiplash na nośnikach fizycznych, jak płyty Blu-ray czy DVD. Choć niewygodne, zapewni to wysoką jakość obrazu i dźwięku. Ciekawą opcją jest również śledzenie legalnych emisji w telewizji lub na platformach VOD.

Zdecydowanie odradzamy korzystanie z nielegalnych źródeł i stron oferujących nielegalne strumieniowanie lub pobieranie filmów. To nie tylko nieetyczne, ale i niebezpieczne dla Twojego urządzenia. Lepiej poczekać na legalną okazję i obejrzeć Whiplash w dobrej jakości bez ryzyka.

Whiplash

Dlaczego Andrew czuł przemoc ze strony nauczyciela?

W Whiplashu przemoc psychiczna i fizyczna staje się narzędziem w dążeniu do doskonałości muzycznej. Instruktor Terence Fletcher stosuje brutalne metody wobec Andrew, by wycisnąć z niego maksimum potencjału jako perkusisty. Uczeń doświadcza ciągłej presji, upokorzenia i kar cielesnych.

Fletcher wierzy, że tylko bezwzględne traktowanie może ukształtować prawdziwie wielkiego artystę. Jego zdaniem przytłaczająca przemoc mentalna i tortury są konieczne, by zmusić Andrew do przekraczania granic. Nauczyciel wykorzystuje strach, ból i cierpienie jako motywatory do mistrzostwa.

Dla Fletchera przemoc staje się częścią pedagogiki, choć skrajna i szokująca. Andrew jest ofiarą tej ekstremalnej filozofii, gdyż akceptuje maltretowanie w imię swojego marzenia. Relacja mistrz-uczeń wymyka się spod kontroli, prowadząc do pełnej eskalacji przemocy.

Recenzje krytyków na temat Whiplasha

Whiplash zbiera entuzjastyczne recenzje krytyków, którzy z zachwytem opisują ten intensywny dramat muzyczny. Chwalony jest zwłaszcza za rewelacyjne kreacje aktorskie Miles Tellera i J.K. Simmonsa oraz znakomitą reżyserię Damiena Chazelle'a.

Krytycy zgodnie podziwiają wymowę filmu o cenie doskonałości i granicach poświęcenia w sztuce. Whiplash opisywany jest jako wstrząsający, niepokojący, ale i przejmująco ludzki. Szczególne uznanie budzą sceny solowych popisów perkusyjnych i samo wizualne ukazanie muzyki.

Recenzenci chwalą Whiplash za oryginalną, dojrzałą opowieść o trudnej relacji mistrza i ucznia. Film uchodzi za jedno z najlepszych dzieł debiutanckich ostatnich lat, rozpoczynając oszałamiającą karierę Chazelle'a. Uznany za arcydzieło przez wielu krytyków, Whiplash pozostaje istotnym, wybitnym filmem.

Podsumowanie

Whiplash to elektryzujący dramat muzyczny, który wciąga widza w mroczną relację mistrza i ucznia. Precyzyjnie sportretowane postacie, znakomite kreacje aktorskie i wizjonerska reżyseria Damiena Chazelle'a tworzą wstrząsające dzieło o cenie doskonałości i przekraczaniu granic człowieczeństwa dla sztuki.

Ten przełomowy film pozostawia trwały ślad, dzięki imponującej realizacji i przejmującej opowieści. Warto obejrzeć Whiplash, by doświadczyć tej niepokojącej, ale poruszającej historii o muzycznej obsesji, zderzeniu charakterów i poświęceniu wszystkiego na ołtarzu mistrzostwa artystycznego.

7 Podobnych Filmów

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 14581

Udostępnij