close icon
page-title
Stranger Things
Stranger Things • Cały serial • Online PL • Za darmo

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Stranger Things
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Millie Bobby Brown

Stranger Things • Cały serial • Online PL • Za darmo

star8.6
16997Ocen
date2016

Sezony

Skomentuj

 • avatar

  Bacha

  |8 godziny temu
  Wciąga ale ciekawe kiedy zamkną tą stronkę...wydaje się być zbyt idealna
 • avatar

  BlockbusterBuddy

  |1 dzień temu
  dobryyyy
 • avatar

  DramaDevotee

  |1 dzień temu
  pov: przyszedłeś poczytać jak stare Julki narzekają że nie mogą włączyć serialu
 • avatar

  SeriesSorcerer

  |3 dni temu
  Poza pięknymi widokami, szkoda czasu.
 • avatar

  ThrillerMaster

  |10 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  ShowtimeShawty

  |10 dni temu
  Jak dla mnie serial całkiem niezły, może nie urywa zadka,ale uczy miłości i szacunku do rodzica,a bądźmy szczerzy młodzi teraz nie wiedzą co to "szacunek"
 • avatar

  FlickFanatic

  |11 dni temu
  😎 to była jazda bez trzymanki, polecam
 • avatar

  CineCluster

  |11 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko serial
 • avatar

  FlickFlair

  |13 dni temu
  ktoś zna imie aktorki ze sklepu? 🥵

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Dziwne rzeczy (2016) Zenu

Serial "Dziwne rzeczy" opowiada tajemniczą historię zaginięcia dwunastoletniego chłopca o imieniu Will w niewielkim miasteczku Hawkins. Jego zniknięcie wywołuje poruszenie wśród mieszkańców i rodziny chłopca.

Okazuje się, że w tym samym czasie w okolicy pojawia się dziewczynka o imieniu Jedenastka posiadająca nadprzyrodzone zdolności. Wydaje się, że te dwa wydarzenia są ze sobą powiązane.

Grupa przyjaciół Willa, w tym Mike, Dustin i Lucas, postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę jego zniknięcia. Wkrótce odkrywają mroczny, alternatywny wymiar Zenu, z którego prawdopodobnie pochodzi tajemnicza Jedenastka.

Przyjaciele muszą stawić czoła niebezpiecznym stworom z tego wymiaru, aby odnaleźć Willa. Nie jest to łatwe zadanie, ale mają po swojej stronie dziewczynkę z nadprzyrodzonymi mocami.

Stranger Things

Tajemnicze zniknięcie chłopca Zenu

Will Byers to zwykły, dwunastoletni chłopiec mieszkający w niewielkim miasteczku Hawkins w stanie Indiana. Pewnego wieczoru, gdy wracał do domu po grze w Dungeons & Dragons u swojego przyjaciela, nagle znika w dziwnych okolicznościach.

Na miejscu jego zniknięcia znaleziono tylko porzucony rower. Co więcej, w tym samym czasie w pobliskim laboratorium budynek zaczyna dziwnie migotać jakby było tam przerwanie zasilania.

Zniknięcie Willa owiane jest tajemnicą i nie wiadomo co mu się przytrafiło. Policji nie udaje się wyjaśnić tej sprawy, ale grupa przyjaciół chłopca postanawia na własną rękę rozwikłać zagadkę.

Okazuje się, że Will mógł trafić do mrocznego, alternatywnego wymiaru, zwanego Zenu, z którego pochodzi Jedenastka - dziewczynka o nadprzyrodzonych zdolnościach pojawiająca się w tym samym czasie w Hawkins.

Nadprzyrodzone moce i dziwne stwory w miasteczku Zenu

W tym samym czasie, gdy znika Will Byers, w lesie nieopodal Hawkins pojawia się dziewczynka przedstawiająca się jako Jedenastka. Jest ona łysa i ubrana jest tylko w podartą koszulę nocną.

Jedenastka ma nadprzyrodzone zdolności telekinetyczne - potrafi przesuwać przedmioty siłą umysłu. Okazuje się, że uciekła z tajnego laboratorium rządowego, w którym była więziona.

W tym samym czasie w lesie pojawiają się dziwne stwory przypominające bezkształtne cienie lub węże. Zdają się one polować na ludzi chcąc ich pochłonąć.

Te zjawiska - ucieczka Jedenastki i pojawienie się potworów są prawdopodobnie powiązane ze zniknięciem Willa. Wszytko wskazuje na to, że istnieje jakiś mroczny, alternatywny wymiar, zwany Zenu skąd one pochodzą.

Grupa nastolatków rozwiązuje zagadkę Zenu

Mike, Dustin i Lucas to grupa zaprzyjaźnionych ze sobą nastolatków, którzy postanawiają na własną rękę rozwiązać zagadkę zniknięcia Willa.

W tym celu sprzymierzają się z tajemniczą dziewczynką Jedenastką. Dzięki jej mocom udaje im się nawiązać kontakt z Willemm przebywającym w alternatywnym wymiarze Zenu.

Przyjaciele zdają sobie sprawę, że muszą stawić czoło niebezpiecznym stworom z tego wymiaru, aby uratować Williama. Nie jest to łatwe zadanie, ale mają po swojej stronie Jedenastkę.

„Musimy tam wyruszyć i go odnaleźć. Nie możemy zostawić Willa samego w tym strasznym miejscu!”

Stopniowo odkrywają coraz więcej tajemnic dotyczących laboratorium i eksperymentów prowadzonych na ludziach w celu zdobycia nadprzyrodzonych mocy. Wszystkie tropy prowadzą do Zenu.

Stranger Things

Walka ze złem w alternatywnym wymiarze Zenu

Mike, Dustin, Lucas i Jedenastka odkrywają, że zaginięcie Willa ma związek z alternatywnym wymiarem Zenu, do którego prawdopodobnie trafił.

Aby go uratować muszą tam podróżować i stawić czoła złu czającemu się w tym mrocznym miejscu. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż Zenu zamieszkują groźne, nadprzyrodzone stwory.

Korzystając z mocy Jedenastki udaje im się otworzyć portal do tego wymiaru. Trafiają do mrocznego, obcego świata pełnego dziwacznych stworzeń i niebezpieczeństw.„W Zenu panuje ciemność. Musimy uważać na potwory!”

Przyjaciele nie poddają się jednak i kontynuują poszukiwania zaginionego Willa. W walce ze złem nie są sami, gdyż Jedenastka używa swoich mocy by im pomóc. Udaje im się w końcu odnaleźć Willa i sprowadzić go z powrotem do domu.

Czy uda im się uratować zaginionego przyjaciela Zenu

Grupa odważnych nastolatków podejmuje się niebezpiecznej misji uratowania ich przyjaciela Willa uwięzionego w mrocznym wymiarze Zenu.

 • przechodzą przez tajemniczy portal do alternatywnego świata Zenu
 • mierzą się ze złowrogimi istotami zamieszkującymi ten wymiar
 • odnajdują w końcu zaginionego Willa

W tej misji pomaga im Jedenastka - dziewczynka obdarzona nadprzyrodzonymi mocami, dzięki którym może np. telekinetycznie przenosić przedmioty.

Nie jest to łatwa wyprawa, lecz ostatecznie przyjaciołom udaje się pokonać zło czające się Zenu i wydostać stamtąd Willa cało i zdrowo.

Dzięki odwadze i determinacji chłopców udaje się uratować ich przyjaciela z opresji. Razem pokonują zagrożenie ze strony mrocznych sił z alternatywnego wymiaru Zenu.

Podsumowanie serialu "Dziwne rzeczy"

Serial "Dziwne rzeczy" to fascynująca historia, w której grupa młodych bohaterów musi zmierzyć się z zagadkowym zniknięciem ich przyjaciela Willa. Chłopiec nagle znika w dziwnych okolicznościach, a wszystko wskazuje na to, że ma to związek z mrocznym, alternatywnym wymiarem Zenu.

Mike, Dustin i Lucas wraz z tajemniczą dziewczynką Jedenastką o nadprzyrodzonych mocach próbują rozwikłać zagadkę zniknięcia Willa. Odkrywają przy tym niebezpieczny, obcy wymiar Zenu, w którym czai się zło. Aby uratować przyjaciela, muszą stawić mu czoła.

Dobry Serial trzyma w napięciu i wciąga widza w świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw. Produkcja łączy w sobie elementy sci-fi, horroru i opowieści detektywistycznej. Fani gatunku na pewno będą zadowoleni. Gorąco polecamy ten serial wszystkim widzom!

"Dziwne rzeczy" to produkcja, którą zdecydowanie warto obejrzeć. Wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie i niezwykła atmosfera sprawiają, że seans przynosi masę emocji. A gdzie jeszcze obejrzeć ten serial? Polecamy serwisy zenu.cc, seriale.cc oraz wiele innych.

7 Podobnych Seriali

Andrzej Wanda

Andrzej Wanda

Witajcie, kinomaniacy! Jestem głosem za kulisami tego filmowego imperium, kapitanem okrętu przez pryzmat ekranów i kamer. Moje DNA tkwi w każdej recenzji, analizie, w każdym pikselu strony. Z pasją eksploruję światy filmowe, od klasyki po najnowsze hity, kształtując przestrzeń, gdzie cineastyczne dusze mogą się spotkać i dyskutować. Tutaj, emocje to waluta, a kreatywność - bohater. Zapraszam Was do mojego magicznego uniwersum, gdzie każdy obraz to podróż, a każdy dialog - nowa przygoda. Przygotujcie się na przeżycie kinowej ekstazy!

Oceń serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 16997

Udostępnij